Web Sürümüne Geç

  Karşıyaka, 100. yıl formasını tanıttı

  22 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 15:40

  Karşıyaka Spor Kulübü'nün gelecek yıl kutlayacağı 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle futbol takımının giyeceği formanın tanıtımı yapıldı.

  Kulübün Yalı Tesislerinde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan kulüp asbaşkanı Ahmet Diker, 100. yıl formasının tanıtımını daha farklı şekilde yapmak istediklerini, ancak takımın ligdeki konumunun bu coşkularını ertelediğini söyledi.

  Formayı hazırlarken çok araştırdıklarını ve Karşıyaka camiasına yakışır bir 100. yıl forması hazırladıklarını kaydeden Diker, sözlerini şöyle sürdürdü:

  ''Formamızda kuruluşunun asaleti, kurucuları, tarihi, ulu çınarın büyüklüğü, başkaldırı, özgürlük, haykırış var. Kurucumuz Kadızade Zühtü Işıl var, taraftarlarımız var. Böyle bir formayı Karşıyaka'ya armağan etmekten mutluyuz. Formamızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün imzası var. Bu, şu ana kadar hiçbir kulüpte yoktu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübümüzü ziyaret ettiğinde şeref defterine attığı imza var.''

  Diker, formanın 1912 tane basıldığını, Barçın Spor'un ilk 100 formayı kulübe tahsis ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

  ''Her formanın bir numarası olacak ve formayı satın alanlar formanın yanında bir sertifikaya sahip olacak. İlk üretim olan forma, Karşıyaka müzesinde olacak. 1 numaralı formayı onursal başkanımız Selçuk Yaşar'a, 2 numaralı formayı belediye başkanımız Cevat Durak'a, 12 numaralı formaya taraftara vereceğiz. 1912 numaralı formayı da 19 Aralık Dünya Karşıyakalılar Günü'nde açıklayacağız. Formayı 2011'de İzmir'de son oynayacağımız Akhisar Belediyespor karşılaşmasında giymeyi planlıyoruz. İnanıyoruz ki o maçla şanssızlık zincirini kıracağız, o forma bize uğur getirecek.''

  Formaların 70 liradan satılacağını kaydeden Diker, formaların yarından itibaren ''Karşıyaka 35 buçuk'' mağazalarının yanı sıra ''www.barcinspor.com'' internet sitesinden temin edilebileceğini sözlerine ekledi.

  Barçın Spor Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Barçın da forma için ipliğinden nakışına çok titiz bir çalışma yapıldığını ve yaklaşık 1 ayda hazırladıklarını belirterek, formayı tuttuğu zaman heyecanlandığını kaydetti.
  Etiketler karşıyaka
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN