Web Sürümüne Geç

  Denizlispor destek bekliyor!

  30 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 15:26

  Denizlispor Kulüp Başkanı Hasan Kıbrıslıoğlu, sezon sonunu görebilmeleri için 3 ile 5 milyon lira arasında acil maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını belirterek, ''Görevimizin başındayız ama sahip çıkılmazsa olağanüstü genel kurula gidebiliriz'' dedi.

  Kıbrıslıoğlu, Denizlispor Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, sivil toplum kuruluşlarından Denizli'nin bir markası olan Denizlispor'a destek vermelerini istedi.

  İstanbul Güngören maçı öncesinde Denizlispor'da alacakları bulunan futbolcuların avukatlarının başlattığı haciz işlemlerini etik bulmadığını belirten Kıbrıslıoğlu, ''Biz uzlaşmak istedik. Fakat yanaşmadılar. Alacaklarına karşılık teminat vermeyi teklif ettik, onu da kabul etmediler ve haciz işlemlerini başlattılar. Bizi üzen tek şey, maç öncesi haciz işlemlerinin yapılmasıydı'' diye konuştu.

  "Evdeki hesap çarşıya uymadı''
  Kıbrıslıoğlu, ekonomik yönden zor bir süreç yaşadıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

  ''Yönetime geldiğimizde, sezon sonunu 7-8 milyon lira arasında çıkarabileceğimizi düşündük. Mali bütçemizi buna göre ayarladık. Türkiye Futbol Federasyonu'nun futbolcuların lisans tutarının peşin ödenmesi yönündeki kararı sonrasında 2,8 milyon lirayı peşin yatırınca, bütçemizde ciddi sıkıntılar oluştu. Yani 'evdeki hesap çarşıya uymayınca' ekonomik sıkıntı içine girdik. Sezon sonunu görmemiz için 3 ile 5 milyon lira arasında acil desteğe ihtiyaç var. Görevimizin başındayız ama destek çıkılmazsa olağanüstü genel kurula gidebiliriz.''

  Denizlispor'un bugün itibariyle yaklaşık 25 milyon lira borcunun bulunduğunu kaydeden Kıbrıslıoğlu, ''Bunlar yönetilebilecek borçlar. Denizli kenti bunu yönetilebilecek kapasitede. Denizli'deki sivil toplum kuruluşları ve işadamları bunu karşılayabilecek güçtedir'' dedi.

  Kıbrıslıoğlu, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ın kulübe çok büyük maddi ve manevi destek verdiğini ancak bunun yeterli olmadığını, bunun üzerinde katkıya ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekledi.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN