'Aydınlar'ın istifası tuzu biberi oldu'

Çarşamba 01.02.2012 18:19

Bank Asya 1. Lig takımlarından Denizlispor'un teknik direktörü Osman Özköylü, şike iddiaları Türk futboluna zarar getirmişken, Mehmet Ali Aydınlar'ın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından istifasının, bunun tuzu biberi olduğunu söyledi.

Özköylü, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin soruları üzerine, Aydınlar'ın federasyon başkanlığından istifasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türk futbolunun şike idialarından büyük zarar gördüğünü ifade eden Özköylü, ''Şike iddiaları Türk futboluna çok zarar getirdi. Mehmet Ali Aydınlar'ın istifası, bunun tuzu biberi oldu. Çözüm süreci uzayacak. Türk futbolu bu süreçten yine zararlı çıkacak. Dünyada itibarımız çok zedelendi. İnşallah Türk futbolu gerçek karizmasını tekrar bulur, o havayı yakalar'' dile konuştu.

Özköylü, ligde hakem kararlarına ilişkin olarak ise Elazığspor maçında, sadece ''Ne zaman faul vereceksin hocam'' dediği için hakem tarafından tribüne gönderildiğini savundu.

Hakem kararlarının, lige göre değiştiğini iddia eden Özköylü, şunları söyledi: ''Hakemlerin biraz daha dikkat etmesi lazım. Hakem kararlarına bir standart gelsin. Fenerbahçeli Emre'nin sahada yaptıklarını görüyorsunuz, her maç sahadan atılması lazım. Galatasaraylı futbolcuların yaptıklarınızı görüyorsunuz. Şimdi onlar futbolcu, onlar kulüp de biz değil miyiz? Niye bizi ezmeye çalışıyorlar, niye bu liglerdeki oyuncuları küçük görüyorlar? Herkes hak ettiğini bulsun. Çifte standart olmasın ama maalesef yapılıyor. Hakem arkadaşların bunlara dikkat etmesi gerek.''
Etiketler Bank Asya 1. Lig
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN