Emmanuel Gomis Boluspor'da

Perşembe 02.02.2012 16:41

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Boluspor, Senegal Süper Lig takımlarından Diambars takımının orta saha oyuncusu Emmanuel Gomis'i renklerine bağladı.

Boluspor tesislerinde düzenlenen törende 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Emmanuel Gomis, 6 aylık sözleşmeye imza attı. Törende konuşan Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı, Emmanuel Gomis ile 6 aylık anlaşma yaptıklarını belirterek, ''Emmanuel Gomis ile dün akşam prensipte anlaşmıştık. İnşallah transfer hayırlı olur. Bu transferde son 3 günde vize problemi yaşadık. Bir ayda halledilebilecek bir durumu Bolu Valimiz İbrahim Özçimen büyük gayret gösterdi. Transfer Bolu'ya hayırlı olsun. Senegalli iki futbolcumuz oldu. İnşallah Boluspor'a katkı sağlarlar'' dedi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen ise yeni transferlerin adaptasyon süresinin kısa olması gerektiğini kaydederek, yeni transfer Gomis'in başarılı olacağını umduğunu söyledi.

Boluspor'un iyi durumda olduğunu ifade eden Özçimen, şunları söyledi:
''İyi bir takımımız var. Futbolun gereklerini ve gerçeklerini nazara alarak futbolcularımızın bu işi başaracağına inanmak istiyoruz. Bütün şehir Boluspor'un başarısına kenetlendik ve bir araya geldik. Güzel çalışmalar var ve güzel çalışmalar oldu.''

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, bir takımın başarılı olması için o ildeki kurumların takımın yanında olması gerektiğini belirterek, ''Sakarya maçında Bolu'nun önemli kurumları ile orada kenetlendiğini gördüm. Bu birlikteliği iyi götürebilirsek ve takıma yansıtabilirsek inşallah neticeyi alırız. Takım iyi gitse de kötü gitse de takım bizim takımızdır. Devamlı yanında olmak durumundayız'' diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Gomis ile hatıra fotoğrafı çektirdi.



Yükleniyor
BİZE ULAŞIN