Öten'den taraftara eleştiri

Cuma 03.02.2012 13:01

Bank Asya 1. Lig takımlarından Konyaspor'un Basın Sözcüsü Güven Öten, kötü tezahürat nedeniyle Bank Asya'da en ağır cezayı alan takım olduklarını, taraftarların kötü tezahüratla takıma yardımcı olamayacaklarını bilmesi gerektiğini belirtti.

Öten, yaptığı açıklamada, 19. haftada Kayseri Erciyesspor ile oynanan maçta taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratın aynı sezon içerisinde 4. defa tekrarlanması nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama ve 20 bin lira para cezası aldıklarını anımsattı.

Sezon başından beri çok zor günler geçirmelerine rağmen ligde iyi bir yerde olduklarını vurgulayan Öten, aldıkları cezanın fikstür avantajlarını olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Öten, Futbol Federasyonu'nun kötü tezahürata kesinlikle göz yummadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Buradan taraftarımıza sesleniyorum. Taraftarımızı anlıyoruz, bu cezalarda tabi ki hakemlerinde büyük etkisi var. Ancak gözlemciler taviz vermiyor. Yayıncı kuruluştan kötü tezahüratı duyabiliyoruz. Cezanın geleceğini bile bile kötü tezahüratta bulunmak can sıkılmayacak bir durum değil. Kulübümüz taraftar desteğini kaybettiği gibi bir de para cezası ödüyor. Kampanyalar düzenliyoruz ancak toplanan para bu cezaları bile ödemiyor. 'Bu paralar nasıl ödenir?' diye hiç kimse sormuyor. Kötü tezahürat nedeniyle Bank Asya'da en ağır cezayı alan kulübüz. Taraftarımız kötü tezahüratla takıma yardımcı olunamayacağını bilmesi gerekir.''

Öten, çirkin ve kötü tezahüratın devam etmesi halinde cezaların puan silmeye kadar gidebileceğini, taraftarların biraz daha duyarlı olması gerektiğini dile getirdi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN