Sadece 7 takım!

Çarşamba 15.02.2012 11:17

Bank Asya 1. Lig'de 21. haftanın ardından Çaykur Rizespor teknik direktörü Hüseyin Kalpar'ın istifasıyla teknik direktör değişikliğine gitmeyen 7 takım kaldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bank Asya 1. Lig'de 21 hafta geride kalırken, 18 takımdan 11'i teknik direktör değişikliğine gitmeyi tercih etti.

İlk olarak 5. haftanın ardından Elazığspor Teknik Direktörü Osman Özköylü ile Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım'ın görevlerinden ayrıldığı ligde Şaban Yıldırım, kulüpte yeni yönetim kurulunun belirlenmesinin ardından 5 hafta sonra yeniden göreve başladı.

Denizlispor'un 6, Karşıyaka'nın 8, İstanbul Güngörenspor'un 9, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un 12 ve Boluspor'un 15. haftadan sonra teknik adam değişikliğine gittiği ligde Göztepe, Kayseri Erciyesspor ve TKİ Tavşanlı Linyitspor ilk bölümün bitmesinin ardından teknik direktörleriyle yollarını ayırdı.

Ligde son olarak Çaykur Rizespor'da teknik direktör Hüseyin Kalpar'ın istifa etmesiyle sezon başından bu yana teknik adam değişikliğine giden takım sayısı 11'e çıkarken, teknik direktör değiştirmeyen ekip 7 oldu.

2 takımda görev alanlar
Şu ana kadar Elazığspor ve Denizlispor'da görev alan Osman Özköylü, Boluspor ve Göztepe'de çalışan Cihat Arslan ile Göztepe ve Boluspor'un başında yer alan Özcan Kızıltan, ligde 2 takımda görev yapan isimler olarak dikkati çekti.

Adanaspor'da Levent Eriş, Akhisar Belediyespor'da Hamza Hamzaoğlu, Bucaspor'da Sait Karafırtınalar, Giresunspor'da Bahri Kaya, Kartalspor'da Besim Durmuş, Kasımpaşa'da Uğur Tütüneker ve Konyaspor'da da Osman Özdemir, sezon başından bu yana takımlarında görevlerini sürdürüyor.
Ligin ilk 21 haftalık sürecinde görev yapan teknik adamlar şöyle:

Adanaspor: Levent Eriş (21)
Akhisar Belediyespor: Hamza Hamzaoğlu (21)
Boluspor: Cihat Arslan (15), Osman Nuri Işılar (1), Özcan Kızıltan (5)
Bucaspor: Sait Karafırtınalar (21)
Çaykur Rizespor: Hüseyin Kalpar (21)
Denizlispor: Güvenç Kurtar (6), Osman Özköylü (15)
Elazığspor: Osman Özköylü (5), Hüsnü Özkara (16)
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor: Erol Azgın (12), Bünyamin Süral (9)
Giresunspor: Bahri Kaya (21)
Göztepe: Özcan Kızıltan (16), Cihat Arslan (5)
İstanbul Güngörenspor: Fahrettin Genç (9), Ömer Can Göksu (12)
Karşıyaka: Reha Kapsal (8), Mustafa Uğur (13)
Kartalspor: Besim Durmuş (21)
Kasımpaşa: Uğur Tütüneker (21)
Kayseri Erciyesspor: Fikret Yılmaz (16), Kemalettin Şentürk (5)
Konyaspor: Osman Özdemir (21)
Sakaryaspor: Şaban Yıldırım (5), Timur Şahinel (4), Şaban Yıldırım (12)
TKİ Tavşanlı Linyitspor: Coşkun Demirbakan (16), Cengiz Seçsev (5)Etiketler Bank Asya 1. Lig
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN