Sakaryaspor'da Yılmaz Vural dönemi

Cuma 17.02.2012 17:02

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor, Teknik Direktör Yılmaz Vural ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

Rüstemler Tesisi'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Vural, doğup büyüdüğü şehrin takımına katkı sağlamak için geldiğini söyledi. Vural, ''bir kuruş menfaat beklemeden'' takıma geldiğini belirterek, ''Yeter ki bu takımı ligde tutarak üç aylık dönemi başarıyla aşabilelim. Memleketime Yılmaz Vural olarak ne kadar katkım olacaksa onun için varız burada. Bu duygularla buradayız. Bu takım ligde kalırsa bize vereceği duygusal hazzın hiçbir maddi ölçüsü yok. Başka hiçbir düşüncem ve niyetim yok'' dedi.

Hasta yatağından Sakaryaspor'un menfaati için geldiğini ve yaptığının bir fedakarlık olduğunu anlatan Vural, ''Siz profesyonel teknik adamın bir yerde bedava çalıştığını duydunuz mu? Hasta olarak buraya geldim ve çocuklarla burada antrenman yaptım. Biz burada seferberlik ilan ediyoruz. Takımımız bu sahipsizliği ile düşerse Kocaelispor'dan farkı kalmaz. 2. Lig'de borçlu bir takımı kimse almaz. Bu takım Kocaelispor gibi transfer de yapamaz. Şimdi oynayan çocukların çoğu buradan gider ve dolaysıyla da bu takım yok olur gider. Türkiye'de bunun örnekleri var'' ifadelerini kullandı.

Sakaryaspor'u içinde bulunduğu kötü durumundan çıkarmanın yollarını bildiğinin ve bu konuda tecrübeli olduğunun altını çizen Vural, ''Takım bu durumdan nasıl çıkar, buranın idaresi nasıl olur bunu çok iyi bilen biriyim. Sakarya'yı ilgilendiren tüm kurumlarla birlikte hep beraber el ele verip bu işe sarılacağız. Sakaryaspor yenildiğinde yaşlı babam ağlıyor. Ben de bunun için buradayım. Sakaryaspor'un layık olduğu yere gelmesi için herkesi kulübe sahip çıkmaya çağırıyorum'' şeklinde konuştu.

Vural, Sakaryaspor'a gelmesinde AK Parti İstanbul Miletvekili Hakan Şükür, yorumcu televizyoncu Şansal Büyüka, işadamı Fikret İnan başta olmak üzere çok kişinin desteği bulunduğunu söyledi. Vural, bu yıl ligde kalması halinde Sakaryaspor'un gelecek yıllarda Süper Lig için mücadele edecek bir takım oluşturması için çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Erdal Taşkın, fedakarlık yaparak Sakaryaspor'a gelen Vural'a teşekkür etti. Kulüp Başkanı Erdal Taşkın'ın da hazır bulunduğu toplantıda, Yılmaz Vural kendisini Sakaryaspor teknik direktörü yapan sözleşmeyi imzaladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN