Vural: Kazanırsak...

Cumartesi 25.02.2012 16:00

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, yarın akşam oynanacak olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını kazanmalarının gelecek adına çok iyi adımlar atılmasının başlangıcı olacağını belirtti.

Vural, Rüstemler Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında yarın akşam oynayacakları maç öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Maçın çok önemli olduğunu vurgulayan Vural, ''Tabi bu maçta taraftarımızın ve şehrimizin desteğini bekliyoruz. Maç öncesi taraftarımızı biraz daha heyecanlandırmamız lazım. Eğer stadımızı doldurursak bizim için büyük bir avantaj olur. Çünkü yarın oynayacağımız maçın, bir maçın ötesinde farklı bir boyutu var. Yarınki maç, kazanılması halinde, Sakaryaspor'un geleceğiyle ilgili çok iyi adımlar atmanın başlangıcı olacak'' dedi.

Vural, bu doğrultuda taraftar desteğinin artarak devam etmesi gerektiğini ifade ederek, kendisinin de destek için takımın başına geçtiğini dile getirdi.

Sakaryaspor'un kendi memleketinin takımı olduğunu aktaran Vural, ''Bu kentin takımına fayda sağlamak amacıyla buradayız. Bu takımın yükselmesi herkesin işine gelir. Bu açıdan herkes destek vermeli. Bu haftayla ilgili en büyük beklentimiz, insanları stadyumda görmektir. Bu, takım için çok önemli. Çünkü destek sayesinde daha iyi futbol oynayabilirler'' diye konuştu.

Takımla çalıştığı 1 haftalık sürede toplam 9 kez antrenman yaptıklarını ifade eden Vural, antrenman ve taktik toplantılarının takım oyunu için önemli olduğuna işaret etti.

Takım olarak iyi sonuçlar alacaklarını belirten Vural, şöyle konuştu:

''Geride kalan 12 maçın 7 tanesini sahamızda oynayacağız. Böyle küçük de olsa bir avantajımız var. Ligde kendimize rakip gördüğümüz bütün takımlarla en fazla 12 puan fark var. Yani 12 maç, 12 puan fark hiç önemli değil. Bu takım üstündeki takımlara karşı iyi sonuçlar da aldı. Bu da beni daha umutlu yapıyor. Bu takım istikrarlı olursa 12 maçlık dönemde iyi şeyler yapabilir.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN