"Oyun bütünlüğünü sağlamalıyız"

Pazartesi 27.02.2012 12:39

Bank Asya 1. Lig'de sahasında Kayseri Erciyesspor'a 2-0 yenilen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Giray Bulak, takımın tamamında oyun bütünlüğünü sağlamak için çalışacaklarını söyledi.

Bulak, yaptığı açıklamada, duran toplardan çok gol yiyen bir ekip olduklarını belirterek, ''Hafta boyunca çok çalışmamıza rağmen Kayseri Erciyespor maçında da ilk duran toptan kalemizde gol gördük. Duran top organizasyonlarının bu kadar başımızı ağrıtması işimizi daha da zorlaştırıyor, oyun planımızı bozuyor. Çok daha fazla çalışarak bu sorunun üstesinden geleceğiz'' dedi.

Kayseri Erciyesspor maçında 6-7 oyuncusundan çok memnun olduğunu vurgulayan Bulak, ''Bütün oyuncularım görevlerini yapmak için çalıştı. Ancak 6-7 oyuncum oyunu elde tutmamız, pas trafiğimiz ve takımı pozisyona sokmaları açısından çok daha iyi işler yaptılar. Kazanma adına ve takım bütünlüğü anlamında çok daha fazla üretken oldular. Oyun bütünlüğü olarak ve oyun zekası açısından öne çıktılar. Önemli olan bunu takımın geneline yaymak. Takımın tamamında oyun bütünlüğünü sağlamak için çalışacağız'' diye konuştu.

Jallow ve Bikoko'nun bu ligin en fazla gol atan oyuncusu olduğunu kaydeden Bulak, şunları söyledi:

''Herkes bu isimlerden her maçta gol atmalarını bekliyor. Her takımda Jallow ve Bikoko gibi oyuncular yok. Bir maçta gol atamamaları bizi hayal kırıklığına uğratmasın. Belki de bizim oynattığımız oyun tarzına adapte olamadılar. Bikoko'nun 15 gün sonra yeniden sahaya dönmesi onu etkileyebilir. Ancak gelecek haftalarda onların yine çok iyi işler yapacaklarına yürekten inanıyorum.''

Bulak, oyuncuların özverili ve güçlü oyuncular olduğunu, gelecek hafta oyun planının şekillenmeye başlaması ile çok daha iyi işler yapacaklarına inandığını sözlerine ekledi.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN