Web Sürümüne Geç

  Vural'dan taraftara teşekkür

  06 Mart 2012, Salı

  Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'un Teknik Direktörü Yılmaz Vural, bugünden itibaren herkesin kendisini Adanaspor maçına hazırlaması gerektiğini söyledi.

  Vural, Rüstemler Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında Kartalspor karşısında daha üstün bir oyun sergilediklerini, ancak galibiyeti elde edemediklerini belirtti.

  Ligde kalma konusunda mücadele ettikleri rakiplerinin de puan kaybı yaşadığına dikkati çeken Vural, ''Göztepe ile puan farkını az da olsa düşürdük. Onları yakalayabilmek için 3 maç kazanmamız gerekirken artık 2 maç kazanmamız yetecek. Göztepe dün kaybetti ve iki oyuncusunu da kaybetti'' dedi.

  Göztepe'nin yanı sıra Denizlispor ve TKİ Tavşanlı Linyitspor'un da ligde kalma konusunda rakipleri olduğunu ifade eden Vural, bu 3 takımın zor maçlara çıkacağını ve puan kaybetmelerinin de olası olduğunu dile getirdi.

  Vural, takım olarak ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, ''Sakaryaspor, düşse de vicdan azabı çekmeyelim en azından. Bundan sonra bahane üretecek değiliz. Eğer elimizden geleni yaparsak ben inanıyorum ki ligde kalırız. Bu takım köklü bir geçmişe sahip ve bu durumu hak etmiyor. Biz inşallah bu takımı ayakta tutacağız'' diye konuştu.

  Sezon sonuna kadar takımla birlikte mücadelenin içinde olacağını anlatan Vural, iyi bir kadro oluşturup lige devam edeceklerini söyledi.

  Vural, Sakaryaspor'un ligde tutunması adına herkesin çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

  ''Bütün mesaimiz Sakaryaspor için. Yalnızca ben değil tüm yerel yöneticiler de dahil herkes bu takım için çalışıyor. Herkes bu takımın eski günlerine dönmesini istiyor. Allah bu takımın ligden düşmesini bize göstermesin. Bugünden itibaren herkes kendini Adanaspor maçına hazırlasın. Güzel bir ortamda güzel bir futbolla 3 puanı alalım. Bu şekilde takımımızın üzerindeki ölü toprağını atalım.''

  ''Taraftarımızın sevdası inanılmaz''
  Konuşmasında taraftar grupları Tatangalar'a da teşekkür eden Vural, takımın kötü bir durumda olmasına rağmen taraftar desteğinin artarak devam ettiğini anlattı.

  Vural, Kartalspor karşısında çok sayıda taraftarlarının da maçı izlediğini anımsatarak, ''Taraftarımız kendilerine ayrılan yeri tamamen doldurdular ve 90 dakika boyunca durmadan destek verdiler. Taraftarımızın sevdası inanılmaz. Şu pozisyondaki bir takım terk edilir ama taraftarımız bizi yalnız bırakmıyor. Takımlarına olan sevgilerine hayranım'' ifadesini kullandı.

  Şehir olarak herkesi maça davet eden Vural, konuşmasını şöyle tamamladı:
  ''Bütün herkesi Adanaspor maçında stadyumda görmek istiyorum. Bu takıma sahip çıkmamız lazım. Adanaspor maçında iyi bir atmosfer yakalamamız lazım. Bu şekilde rakibi baskı altına alarak maçtan galip gelebiliriz. O yüzden seyirci faktörü önemli. Lütfen Sakarya halkı bu seslenişimize destek versin''


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN