Web Sürümüne Geç

  Bank Asya 1. Lig'de zirve kalabalık

  13 Mart 2012, Salı

  Bank Asya 1. Lig'de, 18 maçlık ikinci bölümün ilk 9 haftasında 20'şer puan toplayan Elazığspor ve Kasımpaşa ile 18 puan elde eden Konyaspor, başarılı performanslarıyla bitime 9 hafta kala Spor Toto Süper Lig'e yükselme yolunda en iddialı takımlar oldu.

  Sezonun 16 maç süren ilk bölümü sonunda 30 puana sahip Elazığspor ve Çaykur Rizespor ilk iki sırayı paylaşırken, bu takımları 29 puanlı Akhisar Belediye Gençlik ve Spor, 28 puanlı Kasımpaşa, 27'şer puanlı Kayseri Erciyesspor ve Konyaspor izledi.

  Bu tabloya göre, ilk 6 için en avantajlı konumda bulunan bu 6 takımdan Elazığspor, Kasımpaşa ve Konyaspor, 18 maçlık ikinci bölümün ilk 9 haftasında başarılı sonuçlar elde etti.

  Ligin yenilerinden Elazığspor, 9 haftada 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgiyle 25'inci hafta sonunda en yakın rakibi Kasımpaşa'nın 2 puan önünde liderliğini sürdürdü. Spor Toto Süper Lig'de yeniden yer almak isteyen ''Gakkoşlar'', 9 maçta 13 gol atıp 7 gol yiyerek 50 puana ulaştı.

  Elazığspor ile galibiyet, beraberlik ve yenilgi sayıları aynı olan Kasımpaşa ise geçen sezon düştüğü Spor Toto Süper Lig'e yeniden yükselmeyi hedefliyor. 15 gol atıp 7 gol yiyen İstanbul temsilcisi, 20 puan topladığı 9 hafta sonunda 48 puana ulaşarak ikinci sırada yer aldı.

  Spor Toto Süper Lig'e doğrudan yükselecek iki takım arasında yer almayı hedefleyen Konyaspor da başarılı sonuçlar elde ederek, 9 haftada 6 galibiyet, 3 yenilgiyle 18 puan toplayıp 45 puanla Elazığspor ve Kasımpaşa'yı takip ediyor.

  Sezonun 16 maçlık ilk bölümündeki istikrarını sürdüren Akhisar Belediye Gençlik ve Spor, 9 haftada 3 galibiyet, 5 beraberlik, 1 mağlubiyetle 10 gol atıp 6 gol yiyerek 14 puan aldı ve 43 puana ulaşıp ilk 6'daki yerini korudu.

  İlk 16 maç sonunda Elazığspor ile zirveyi paylaşan Çaykur Rizespor ise 18 maçlık bölümün ilk 9 maçında umduğunu bulamadı. Teknik Direktör Hüseyin Kalpar ile yollarını ayırarak takımı Giray Bulak'a emanet eden mavi-yeşilliler, son 9 maçta 9 puan alarak 25'inci hafta sonunda 39 puanla 5'inci sırada yer aldı.

  Son 9 haftanın diğer başarılı ekipleri olan Adanaspor, Karşıyaka ve Kartalspor da ilk 6 için iddialı konuma geldi. Giresunspor, Sakaryaspor ve İstanbul Güngörenspor ise son 9 haftada istedikleri sonuçları alamayıp 25 hafta sonunda düşme hattındaki takımlar olarak sıralandı.

  Spor Toto Süper Lig yolunda son 9 hafta
  Ligde, 25 hafta sonunda puan cetvelinin ilk 6 sırasındaki takımların kalan maçları şu şekilde:

  Elazığspor (50 puan): Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Adanaspor (D), Göztepe, Sakaryaspor (D), Kasımpaşa (D), Kayseri Erciyesspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor (D), Bucaspor, Konyaspor (D).

  Kasımpaşa (48 puan): Akhisar Belediye Gençlik ve Spor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor (D), Adanaspor, Göztepe (D), Elazığspor, Sakaryaspor (D), Kayseri Erciyesspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor, Bucaspor (D).

  Konyaspor (45 puan): Çaykur Rizespor, İstanbul Güngörenspor (D), Giresunspor, Boluspor (D), Akhisar Belediye Gençlik ve Spor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor (D), Adanaspor, Göztepe (D), Elazığspor.

  Akhisar Belediye Gençlik ve Spor (43 puan): Kasımpaşa (D), Kayseri Erciyesspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor (D), Bucaspor, Konyaspor (D), Kartalspor, Denizlispor (D), Karşıyaka, Çaykur Rizespor (D).

  Çaykur Rizespor (39 puan): Konyaspor (D), Kartalspor, Denizlispor (D), Karşıyaka, Sakaryaspor, İstanbul Güngörenspor (D), Giresunspor, Boluspor (D), Akhisar Belediye Gençlik ve Spor.

  Kayseri Erciyesspor (36 puan): Boluspor, Akhisar Belediye Gençlik ve Spor (D), Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Adanaspor (D), Göztepe, Elazığspor (D), Kasımpaşa (D), Sakaryaspor, TKİ Tavşanlı Linyitspor (D).

  Etiketler Bank Asya 1. Lig
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN