Web Sürümüne Geç

  CAS'tan kötü haber

  13 Mart 2012, Salı

  Bank Asya 1. Lig takımlarından Denizlispor'un 3 sezon önce transfer edilen Bulgar oyuncu Emil Angelov'un kulübü Litex'e bonservis bedelini ödemediği gerekçesiyle CAS'a açılan davayı kaybettiği bildirildi.

  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 3 sezon önce transfer edilen ve bir sezon oynadıktan sonra Kardemir Karabükspor'la anlaşan Angelov, kendi alacaklarının tamamını TFF aracılığıyla Denizlispor'dan tahsil ettirdi. Futbolcunun kulübü Litex'e ödenmesi gereken bonservis bedeli yatırılmayınca bu kulüp tarafından CAS'a dava açıldı. Dava, Denizlispor'un aleyhine sonuçlandı.

  Denizlispor Kulüp Başkanı Yurdal Duman, dava sonucunda Litex kulübüne 105 bin avro ve faizlerinin ödenmesi kararının çıktığını belirtti.

  Duman, ''20 Mart 2012 tarihine kadar bu parayı ödemek zorundayız. Ödemediğimiz takdirde puan silinmesinin de içerisinde olduğu cezalar kulübümüze verilebilir. Mevcut yönetim olarak biz de sayın valimiz ve belediye başkanımız ile birlikte kulübe maddi manevi desteği sürdürüyoruz. Üst üste gelen icra dosyaları sebebiyle hiç beklemediğimiz dönemlerde ödeme yapmak zorunda kalıyoruz. Litex kulübüne bu parayı ödemezsek işimiz çok zor'' diye konuştu.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN