Web Sürümüne Geç

  "Tarftar sahip çıkarsa..."

  19 Mart 2012, Pazartesi

  Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'un teknik direktörü Hüsnü Özkara, ''Eğer Elazığspor'un gerçek seyircisi, kişilere değil de takıma sahip çıkarsa biz bu takımı şampiyon yaparız'' dedi.

  Özkara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahalarında konuk ettikleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçına kazanmak için çıktıklarını, ancak şok bir mağlubiyet aldıklarını kaydetti.
  Ligin boyunun gitgide kısaldığını ve önlerinde sadece 8 maçın kaldığını aktaran Özkara, şöyle konuştu:

  ''Halen ligin lideriyiz. Bu Bank Asya'da her takım her yerde yenilebilir. Biz bunu yıllardır bu ligde görev yaptığımız için biliyoruz. Eğer Elazığspor'un gerçek seyircisi, kişilere değil de takıma sahip çıkarsa biz bu takımı şampiyon yaparız. Ama Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının başından itibaren olumsuz tezahüratlarla sahadaki futbolcularımızın morallerini ve psikolojilerini bozarlarsa, bu maçta yaşadığımız olumsuzlukları tekrar yaşayabiliriz.''

  Sağduyulu taraftarların takımlarına destek vereceklerine inandığını ve Allah'ın izniyle bordo-beyazlı takımı şampiyon yapacaklarını vurgulayan Özkara, iç saha maçlarında özellikle taraftarların oyuncular üzerindeki seyirci baskısını azaltması gerektiğini belirtti.

  Genç bir ekip olduklarını ve yapılan baskının futbolcuların performanslarını yüzde 100 olumsuz etkilediğini dile getiren Özkara, şöyle devam etti

  ''Bu baskı sonrası bir hafta önce aslanlar gibi oynayan oyuncular, hem takım hem de bireysel olarak aynı performansı gösteremediler. Bu durum gayet doğaldır. İlk yarı Kasımpaşa maçında 1-0 mağluptuk. Kartalspor ve Konyaspor maçlarında gol gelmemişti ama taraftarlarımızın olağanüstü tezahüratlarıyla maçları çevirmesini bildik. Önümüzde çok belirgin iki örnek var.

  Taraftarlarımızın desteğiyle aldığımız maçlar ve baskısı ile olumsuz etkilendiğimiz maç.''
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN