"Şansımız oldukça azaldı"

"Şansımız oldukça azaldı"
Salı 27.03.2012 00:00

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'un Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Göztepe maçında alınan mağlubiyetin ardından ligde kalma şanslarının oldukça azaldığını söyledi.

Vural, Rüstemler Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Bank Asya 1. Lig'de kalma şanslarının az olması nedeniyle Sakaryaspor'un geleceğine yönelik planlar hazırlamaya başladıklarını anlattı.

Her hafta sahaya galibiyet için çıktıklarını ifade eden Vural, ''Son maçta da maalesef 8 oyuncumuzu oynatamadık. Takımımız genç ama tecrübeli oyuncularımız da var. Fakat tecrübeli oyuncularımızın büyük bir çoğunluğu büyük sakatlıklar yaşıyor. O yüzden çok genç kardeşlerimizle sahaya çıkmak durumundayız'' dedi.

Vural, Göztepe maçında, sahaya altyapı ağırlıklı bir kadroyla çıktıklarını belirterek, buna rağmen iyi bir futbol ortaya koyduklarını dile getirdi.

Artık kümede kalma umutlarının çok az olduğuna vurgu yapan Vural, şöyle devam etti:
''Göztepe maçını kaybetmemize rağmen genç oyuncularımızı kazandığımız için mutluyum. Kazansaydık, gerçekten, çok mutlu olurduk. Yani rakibimizde tecrübeli oyuncular olmasına rağmen daha üstün bir oyun sergiledik. Göztepe mağlubiyetinin ardından ligde kalma şansımız oldukça azaldı. Matematiksel olarak hala şansımız var ama şartlar bizim lehimize gelişmiyor. Artık Sakaryaspor'un geleceğini planlamak durumundayız''

''Kurtuluşun tek yolu, Büyükşehir Belediye'ye devridir''

Takımın başına geldiğinden bu yana Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin büyük desteklerini gördüğünü aktaran Vural, ''Takımın başına geldiğimden beri kömür bulamadık, elektrik kesildi, yemek çıkmadı, aşçı, bekçi ve diğer personel de çekip gitti. Yani her türlü sorunumuzu Büyükşehir Belediye çözdü, kısa dönemde. Yani kamyon, kamyon kömür yolladı, elektriğimizi açtı. Şu anda tesisimizde de düzenleme çalışması yapıyorlar'' diye konuştu.

Vural, kulübün maddi anlamda büyük sıkıntılar yaşadığına dikkati çekerek, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin takımı devralması durumunda, kendisinin kariyer planlamasını Sakarya'ya göre yapabileceğini dile getirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu'nun Sakaryaspor için bu işin altına girebileceğine inandığını ifade eden Vural, şunları söyledi:

''Eğer Zeki Toçoğlu kulübü alır ve 5 yıllık bir proje hazırlarsa, ben seve seve burada kariyerimi noktalarım. Yani böyle uzun vadede bir proje hazırlarsa ve sorunu üstlenirse ben burada kalırım. Yeter ki bu takımı devralıp imkan sağlasınlar. Bana göre Sakaryaspor'un kurtuluşunun tek yolu, Büyükşehir Belediyeye devredilmesidir. Böyle bir ligde 30 milyon liraya yakın borcu üstlenmek istemez kimse. İnşallah Büyükşehir Belediye devralır.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN