1. Lig'de yoğun hoca trafiği

1. Lig'de yoğun hoca trafiği
Çarşamba 28.03.2012 00:00

Spor Toto Süper Lig'e yükselme mücadelesinde son 7 haftaya girilen Bank Asya 1. Lig'de, 27. haftanın ardından lider Elazığspor ile 3'üncü durumdaki Kasımpaşa takımları teknik direktör değişikliğine gitti.

İlk iki takımın doğrudan Süper Lig'e yükseleceği Bank Asya 1. Lig'de, ikinci bölüme iyi başlamasına rağmen son 2 haftada Akhisar Belediyespor ve Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a mağlup olan Kasımpaşa'nın teknik direktörü Uğur Tütüneker, yönetimin isteğiyle görevinden ayrıldı.

Kasımpaşa'da teknik direktörlük görevine geçen yıl Orduspor'u Süper Lig'e taşıyan Metin Diyadin getirildi. Uğur Tütüneker daha önce 2008-2009 sezonunun 25'inci haftasından sonra da Kasımpaşa'daki görevinden ayrılmış, İstanbul temsilcisi Besim Durmuş yönetiminde play-off'ta Süper Lig'e yükselmişti.

Deneyimli teknik adam geçen yıl da 26'ncı haftanın ardından Orduspor'daki görevini Metin Diyadin'e bıraktıktan sonra Orduspor da play-off'ta Süper Lig'e çıkmıştı. Sezona Osman Özköylü ile başladıktan sonra 7'nci haftayla birlikte takımı Hüsnü Özkara'ya devreden Elazığspor, 27'nci haftanın ardından tekrar teknik adam değişikliğine gitti.

Son 13 haftayı ligin zirvesinde geçen Elazığspor, kalan dönem için Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Bülent Uygun ile prensip anlaşmasına vardı.

4 teknik adam 2 takımda çalıştı
Ligde son 7 haftaya girilirken, Adanaspor'da Levent Eriş, Akhisar Belediyespor'da Hamza Hamzaoğlu, Bucaspor'da Sait Karafırtınalar, Kartalspor'da Besim Durmuş ve Konyaspor'da Osman Özdemir sezon başından beri görevlerine devam eden isimler oldu.

Boluspor ile Göztepe'nin başında yer alan Cihat Arslan ile Özcan Kızıltan, Giresunspor ve Boluspor'u çalıştıran Bahri Kaya, Denizlispor ile Elazığspor'da görev yapan Osman Özköylü bugüne kadar iki ayrı takımı çalıştırdı.

Bank Asya 1. Lig'de 27'nci haftaya kadar görev yapan teknik adamlar şöyle:

Adanaspor: Levent Eriş (27)
Akhisar Belediyespor: Hamza Hamzaoğlu (27)
Boluspor: Cihat Arslan (15), Osman Nuri Işılar (1), Özcan Kızıltan (7), Bahri Kaya (4)
Bucaspor: Sait Karafırtınalar (27)
Çaykur Rizespor: Hüseyin Kalpar (21), Giray Bulak (6)
Denizlispor: Güvenç Kurtar (6), Osman Özköylü (21)
Elazığspor: Osman Özköylü (5), Hüsnü Özkara (22)
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor: Erol Azgın (12), Bünyamin Süral (15)
Giresunspor: Bahri Kaya (21), Erhan Altın (5)
Göztepe: Özcan Kızıltan (16), Cihat Arslan (11)
İstanbul Güngörenspor: Fahrettin Genç (9), Ömer Can Göksu (17), Abdülkerim Durmaz (1)
Karşıyaka: Reha Kapsal (8), Mustafa Uğur (19)
Kartalspor: Besim Durmuş (27)
Kasımpaşa: Uğur Tütüneker (27)
Kayseri Erciyesspor: Fikret Yılmaz (16), Kemalettin Şentürk (11)
Konyaspor: Osman Özdemir (27)
Sakaryaspor: Şaban Yıldırım (5), Timur Şahinel (4), Şaban Yıldırım (12), Yılmaz Vural (6)
Etiketler Bank Asya 1. Lig
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN