Bülent Uygun'un tedbir kararı kalktı

Bülent Uygun'un tedbir kararı kalktı
Cumartesi 31.03.2012 00:00

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, teknik direktör Bülent Uygun için verilen idari tedbir kararını kaldırdı.

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"TFF Tahkim Kurulu Başkanının çağrısı üzerine 31 Mart 2012 günü olağanüstü olarak toplanan Tahkim Kurulu gündemindeki işi inceleyerek aşağıdaki kararı almıştır.

Bülent Uygun'nun PFDK'nun 29.03.2012 tarihli ve 2011-2012/10-14 sayılı kararına karşı yaptığı itirazla ilgili E.2012/91 numaraya kayıtlı dosya incelendi. İtirazın süresinde olduğu ve gerekli başvuru harcının yatırıldığı görüldü. Bülent Uygun vekili tarafından dosyanın duruşmalı olarak incelenmesi talebinde bulunulduğu görüldü. Dosyanın mahiyeti ve özelliği nedeniyle talebin reddine karar verilerek incelemeye geçildi. Tedbir kararına esas teşkil eden dosya ve ekleri PFDK'ndan istendi, incelendi. Yapılan müzakere neticesinde tedbirli geçen süre ve FDT'nın 84.maddesindeki şartlar birlikte değerlendirildiğinde itirazın kabulüne; PFDK'nın 29.03.2012 tarihli ve 2011-2012/10-14 sayılı idari tedbirin devamına dair kararının oybirliğiyle kaldırılmasına (2012/96 K.);

Karar verilmiştir.

Tahkim Kurulu"

''Tedbirin kaldırılması doğru bir karar''

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, hakkındaki idari tedbir kararının kaldırılmasının doğru bir karar olduğunu belirterek, ''Mahkeme sonucunda da zaten haklılığımız ortaya çıkacaktır'' dedi.

Uygun, hakkındaki idari tedbir kararının Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nca kaldırılmasını değerlendirdi.

Tedbirin kaldırılmasının doğru bir karar olduğunu söyleyen Uygun, ''Hayatımın hiçbir evresinde bu tarz işlere girmedim, bunlara izin de vermedim'' ifadelerini kullandı.

''Mahkeme sonucunda da zaten haklılığımız ortaya çıkacaktır'' diyen Bülent Uygun, ''Bazı art niyetli kişilerin, sanki geçmişteki başarılarımdan dolayı benden hınç almak istercesine, benden intikam almak için eleştirilmenin acısını yaşadım. Bu mahkeme süreci bittiğinde her şey gün gibi ortaya çıkacak, adalet de yerini bulacaktır'' değerlendirmesinde bulundu.

Bank Asya 1. Lig'in lideri Elazığspor ile 28 Mart Çarşamba günü anlaşma imzalayan Bülent Uygun'un, bordo-beyazlı ekibin yarın Elazığ'da Göztepe ile oynayacağı maçta takımının başında sahaya çıkması bekleniyor.

Uygun, yarınki karşılaşmada görev yapması halinde ''Gakgoşlar''ın başındaki ilk maçına çıkacak.
Etiketler Bülent Uygun
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN