Web Sürümüne Geç

  "Her şey yeni başladı"

  "Her şey yeni başladı"
  11 Eylül 2012, Salı Güncelleme: 17:44

  PTT 1. Lig takımlarından Samsunspor'un teknik direktörü Erhan Altın, ''Neticeler bizi olumlu veya olumsuz yönde etkilemeyecek. 2 maçtan 4 puan aldık diye her şey bitmiş değil, her şey yeni başlamıştır'' dedi.

  Altın, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligde 2 haftayı geri bıraktıklarını anımsatarak, ''Bu iki haftada sergilediğimiz oyun beni çok mutlu etti. Bir futbol felsefemiz var, onu iki maçta da ortaya koyduk. Olumlu ve olumsuz yönlerimizi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Eksiklerimiz tabi ki var. Onları gidermek için uğraşıyoruz'' diye konuştu.

  Deplasmanda oynayacakları Kartalspor maçının hazırlıklarının sürdüğünü belirten Altın, şöyle devam etti:

  ''Kartalspor bu ligin çok iyi organize olmuş ve kadrosunu bozmamış takımı. Kadrosunu yeni transferlerle güçlendirmiş, saha ve seyirci avantajını da kullanmak isteyen bir ekip. Biz de bu avantajları lehimize çevirmek için çalışıyoruz. Hiçbir zaman sahada neticelere göre hareket etmiyoruz. Netice bizim disiplin ve oyun felsefemizi bozmayacak. Neticeler bizi olumlu veya olumsuz yönde etkilemeyecek. 2 maçtan 4 puan aldık diye her şey bitmiş değil, her şey yeni başlamıştır. Saha içinde ve saha dışında futbolcularımızla bunları paylaşıyoruz.''

  Lige verilen arayı çok iyi değerlendirdiklerini kaydeden Altın, ''Ligde her takımın taktiksel ve fizik olarak oturması için ortalama 7 haftaya ihtiyaç vardır. Bu 7 hafta içinde inişli çıkışlı grafikler çizebiliriz. Her takım için geçerlidir bu. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Samsunspor çok tempolu oyun oynuyor ama zaman zaman düşüşler yaşayacağımızı biliyoruz, buna göre hazırlıklarımızı yapıyoruz'' ifadelerini kullandı.

  Bazen hedefin içerde ve dışarda alınan puanlarla kendiliğinden geldiğini vurgulayan Altın, ''Sağlıklı, planlı ve programlı bir hedef yapmak istiyoruz. Bunu başarabilirsek hedefimizi tutturabiliriz'' dedi.

  Bu arada kırmızı-beyazlılar, Kartalspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Erhan Altın yönetiminde çalışan futbolcular, düz koşunun ardından çift kale maç yaptı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN