Web Sürümüne Geç

  Denizli: "Kadronun doğru olması önemli"

  Denizli: "Kadronun doğru olması önemli"
  Cuma 04.01.2013 14:33

  PTT 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Mustafa Denizli, kadronun az olmasının değil, doğru olmasının önemli olduğunu söyledi.

  Denizli, yeşil-mavili takımın antrenmanı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmalara 17 oyuncuyla devam etiklerini belirterek, ''Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimizde 22 oyuncu ile çalışmak var. Bu sayı doğru kullanılırsa yeterli olur. Kadronun az olması önemli değil, doğru olması önemli. Biz de doğru işler yapıyoruz'' dedi.

  Gelecek hafta futbolcu sayısının transferlerle 20'ye ulaşacağını ifade eden Denizli, ''Yeni transferlerimizi düşündüğümüz çizgide yapabilirsek, bu kafi bir sayıdır. Bunun dışında programlarımızı hem çalışma hem de istirahat olarak tamamen uyguluyoruz. Oyuncularımın çalışma temposundan memnunum. Onlar mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Henüz teknik ve taktikle ilgili çalışmalara başlamadık ama fizik ve kondisyon ağırlıklı antrenmanlarımızla iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Çalışma tempomuz her geçen gün artacak'' diye konuştu.

  Kazak Samat Smakov'a olumlu not
  Denizli, Kazak oyuncu Samat Smakov'un Çaykur Rizespor'un kriterlerinde bir oyuncu olduğunu vurgulayarak, ''Ben Smakov'u tanıyorum, tecrübeli ve defalarca Kazakistan Milli Takımı'nda oynamış bir oyuncu. Bütün kriterleri Çaykur Rizespor için iyi. Üstelik kalecimiz Davit Loria'nın takım arkadaşı. Dolayısıyla bu durum takım için büyük avantaj olacak. Savunmamız güçlenecek'' dedi.

  Kazakistan Milli Takımı formasını 59 defa giymen Smakov'un, önümüzdeki günlerde yeşil-mavili ekiple 1.5 yıllık anlaşma imzalamasının planlandığı öğrenildi.
  Etiketler 1. Lig
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN