Web Sürümüne Geç

  'İstifa edeceksen gel et'

  'İstifa edeceksen gel et'
  01 Şubat 2013, Cuma

  Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, ''Takım ligden düşse de, kalsa da beraberiz'' dedi.

  Yiğiner, Tandoğan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Transfer yasağının neden kalkmadığı ile ilgili gazetecileri bilgilendiren Yiğiner, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) talimatnamesine takıldıklarını bildirdi.

  TFF yetkililerinin kendilerine talimatnameye aykırı iş yapamayacaklarını ilettiklerin anlatan Yiğiner, ''Transfer yasağının çözülmesi için 2 milyon 400 bin liralık şahsi banka teminat mektubunu vermemi istediler. Ben de, 'kusura bakmayın' dedim. Biz, böyle büyük ihaleler almıyoruz arkadaşlar. Büyük fabrikalar işletmiyoruz'' diye konuştu.

  İstifa iddiaları

  Bekir Çakan, Atilla Süslü ve Abdullah Karaata'nın yönetimdeki görevlerinden istifa ettiğine ilişkin iddiaların hatırlatılması üzerine Yiğiner, ''Adana'yı yendik, salı günü geldik buraya. Mesut Bakkal'ın ve dört yardımcısının problemini çözdük. Çarşamba günü de 10 tane dosya vardı, onları hallettik, ama arkadaşlar sağa sola istifa ettik diye mesaj atmışlar. Bize ulaşan istifa dilekçesi yok. Arkadaşım, istifa edeceksen adam gibi et. İstifanın da bir yakışanı var. Getir dilekçeni koy kardeşim. Biz, gülüp oynayacağımız yerde stres yapıyoruz'' dedi.

  Mehmet Yiğiner, göreve geldiklerinde takımın 10 puanının bulunduğunu hatırlatarak, ligin ikinci yarısında Kayseri Erciyesspor'u son anda ellerinden kaçırdıklarını ve Adana'yı deplasmanda yendiklerini anımsattı. Yiğiner, ''Ben gökten kimseye yıldız indiremem. Daha önce söylediğim gibi bu iş sadece Mehmet Yiğiner'in başaracağı bir iş değil. Bu başarı hepimizin olacak. Takım ligden düşse de, kalsa da beraberiz. Takımın iyi noktaları gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz'' diye konuştu.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN