Web Sürümüne Geç

  Mustafa Denizli: "İyi bir galibiyet aldık"

  Mustafa Denizli: "İyi bir galibiyet aldık"
  23 Şubat 2013, Cumartesi

  PTT 1. Lig'de sahasında Boluspor'u 1-0 yenen Çaykur Rizespor'da teknik direktör Mustafa Denizli, ''Geçen haftaki kötü futbolun ardından iyi bir galibiyet aldık'' dedi.

  Denizli, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bazı maçların galibiyetten öte değer taşıdığını belirterek, ''Bugün, öyle bir maç oynadık. Rakibimiz, tartışmasız ikinci yarının en iyi takımı. Rakibimizin de bizim de iyi pozisyonumuz vardı. Bu maçta, son 10 dakikada panik hali yaşadık. Böyle bir takıma karşı kazanmak çok fazla artıları olan bir durum'' diye konuştu.

  İkinci yarının en zor maçlarından birini geride bıraktıklarına değinen Denizli, ''Geçen haftaki kötü futbolun ardından iyi bir galibiyet aldık. Yeni, eski, tecrübeli ve genç oyunculardan karışık bir takımla mücadele ediyoruz. Bu açıdan, galibiyet takım için iyi bir kazanım oldu'' ifadelerini kullandı.

  Denizli, bu tür maçların altı puan değeri taşıdığına dikkati çekerek, şöyle konuştu: ''Bugün skoru koruma içgüdüsünü yaşadık. Dışarıdan müdahale edemiyoruz. Oyun disiplini, doğru yerde doğru işi yapmak. Bugün bunu yaptığımızı düşünüyorum. İki puanlık ortalamanın bu ligde yeter olduğunu biliyoruz. Amacımız bunu daha da yukarı taşımak. Bu ortalamayı tutturmuş bulunuyoruz. Hedefimizin gerisinde değiliz. Bu sezon bir anormallik var. Takımlar arasında kopma olurdu. Boluspor yenilmesine rağmen yarışın içinde. Çok enteresan bir durum. Bu enteresanlık içerisinde bu ligi değerlendireceğiz. Ligin boyu kısalırken bizim boyumuzun uzaması lazım.''

  -BOLUSPOR CEPHESİ-
  Boluspor Teknik Direktörü Oğuz Çetin ise Spor Toto Süper Lig'e çıkma yolunda en büyük yatırımı yapan rakibe karşı oynadıklarını belirterek, ''Çok kolay değil. Yenilmiş olmak, son derece üzüntü verici. Hedefimizi ilk iki arasında olma şeklinde belirledik. İlk iki hedefi için kalan maçlarda yenilmememiz gerekiyor''dedi.

  Maçtaki tek olumsuz şeyin gol yemeleri olduğunu ifade eden Çetin, ''Oyuncularımızın ortaya koyduğu mücadeleden son derece memnunum. İki hafta arka arkaya yenilmek iyi olmadı. Bunu telafi edecek olan oyuncular. Kaybettiğimizin üç puanın dışında her şeyden memnunum'' diye konuştu.

  Oyunsal anlamda sıkıntılarının bulunmadığını dile getiren Çetin, ''Kaybettiğimiz maçlar anlık hata ve konsantrasyon kaybı. Bulunduğumuz nokta sıkıntılı bir nokta. İlk altı arasında olmak konusunda endişe taşımıyorum. İlk iki için uzak görünsek de bunun mücadelesini vereceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN