Adana Demirspor: İddialar asılsız

Adana Demirspor: İddialar asılsız
Cumartesi 25.04.2015 17:24

PTT 1'inci Lig takımlarından Adana Demirspor, kulübe transfer yasağı getirildiği ve 3 puan silme cezası verildiği iddialarına ilişkin haberlerinin asılsız olduğunu açıkladı.

Adana Demirspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, cuma günü bazı medya organlarında çıkan transfer yasağı ve 3 puan silme cezası verildiğine ilişkin iddia ve haberin aynı akşam Adana Demirspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında ortaya çıktığı hatırlatıldı. Açıklamada, tüm iddiaların asılsız olduğu, haberi hazırlayıp yayınlayanların dünyada ki bütün futbol kulüpleri ile ilgili bilgi alma ve karar vermeye yetkili kurum olan FIFA ile temas kurabilecekleri halde bunu yapmadıkları, ceza alma sürecinin nasıl işlediğinin belli olduğu vurgulandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Tekrar üstüne basarak belirtmek isteriz ki; Adana Demirspor Kulübü'nün puan silme cezasına sebebiyet verebilecek FIFA veya UEFA dosyası bulunmamaktadır. Dün akşamki maç özelinde de görüldüğü üzere rant ve kirli oyun peşinde koşmayı düstur edinmiş kişiler; Adana Demirspor camiasını süper lig yolunun dışında tutmayı Hedeflemektedirler. Dün medya ile başlayan operasyon akşam futbol müsabakası ile devam etmiştir. Bugün ve yarın oynanacak müsabakalarda bu oyunun devam edip etmeyeceği hep birlikte dikkatle izlenecektir. Dün tüm camiamız adına masaya yumruğunu vuran ve başarılarımızın mimarı değerli hocamız sayın Ünal Karaman gibi yumruğumuzun haksızlıkların ve haksızların başına ineceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Burada Güzide kulüplerimizi töhmet altında bırakmadan, alınlarının teriyle aldıkları puanlara Saygısızlık etmeden, ebedi dost ezeli rakip takımlarımızın ve kulübümüzün maçlarını yukarıda bahsettiğimiz çerçevede gerek 6222 sayılı yasa ve Türk Ceza Kanunu, gerekse TFF ve FIFA talimatları çerçevesinde Cumhuriyet Savcıları ve TFF Gözlemci ve yetkililerince hassasiyetle takip edilmesini buradan da bir kez daha duyuruyoruz."

Ünal Karaman: Kahpece planlar yapmasınlar
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN