"Umarım seneye Samsunspor güler"

"Umarım seneye Samsunspor güler"
Cumartesi 06.06.2015 17:04

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Antalyaspor penaltılarla Süper Lig'e çıkan takım oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz. Ümit ediyoruz ki seneye sezon içindeki mücadelenin sonunda gülen taraf Samsunspor olur"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, PTT 1. Lig play-off finalinde Samsunspor-Antalyaspor karşılaşmasına ilişkin, "Antalyaspor penaltılarla Süper Lig'e çıkan takım oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz. Ümit ediyoruz ki seneye sezon içindeki mücadelenin sonunda gülen taraf Samsunspor olur" dedi.

Kılıç, yaptığı açıklamada, dün akşam İstanbul'da Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda Samsunspor ve Antalyaspor arasında PTT 1. Lig play-off finalinin gerçekleştirildiğini anımsattı.

Kendisinin de çekişmeli geçen karşılaşmayı heyecanla takip ettiğini dile getiren Bakan Kılıç, maçın ardından kafileyle sabaha karşı Samsun'a geldiklerini, yolculuk boyunca oyunculara moral vermeye çalıştığını ifade etti.

Kılıç, oyuncu ve teknik kadronun elinden gelini yaptığına inandığını belirterek, iyi bir müsabaka olduğunu kaydetti.

Müsabakanın sonunda Spor Toto Süper Lig'e çıkan Antalyaspor'u tebrik eden Kılıç, "Ama şunu da söylememiz gerekir ki Samsunspor ve Samsunspor futbolcularımızı, teknik kadronun, başkanın, yönetimin hepsini tebrik ediyorum. Bu sezon yaşadıkları bazı sıkıntılı dönemlerden sonra gerçekten çok büyük bir toparlanma içerisinde buraya kadar getirdiler" diye konuştu.

Gönlünde Samsunspor'un Süper Lig'e çıkması olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, "Antalyaspor penaltılarla Süper Lig'e çıkan takım oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz. Ümit ediyoruz ki seneye sezon içindeki mücadelenin sonunda gülen taraf Samsunspor olur" diye konuştu.

Hangi branşta olursa olsun tüm takımlara, sporculara başarılar dileyen Kılıç, şöyle konuştu:

"Bu sezon artık kapandı. Yaz tatilinden sonra yeni sezonlar başlayacak. Sadece futbolda değil bütün branşlarda. Dolayısıyla tüm sporcularımıza, tüm spor severlere, gençlerimize, başarılar diliyorum. Ümit ediyorum ki önümüzdeki hafta Bakü'de başlayacak 1. Avrupa Oyunları'nda da oraya katılacak 192 sporcumuza, ay yıldızlı bayrağımızı temsil edecek sporcularımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Biz de orada olacağız, onları destekleyeceğiz. Buna müteakip önümüzde bir sene kaldı, 2016 Rio Olimpiyatlarına hazırlık sürecimiz devam edecek. Tabi ki bu anlamda müsabakalar olacak, kota müsabakaları olacak. Bu şekilde yolumuza devam edeceğiz"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN