Web Sürümüne Geç

  7 kulübe şok ceza

  7 kulübe şok ceza
  Cumartesi 05.09.2015

  Türkiye Futbol Federasyonu, Denizli ve Kahramanmaraş'a 8, Samsun'a 7, Ordu'ya 6, A.Gücü, Tarsus İY ve Buca'ya 3 puan silme cezası verdi

  Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, Kulüp Lisans ve Mali Fair Play Sistemi kapsamında değerlendirmede bulunarak 59 takıma lisans verirken, 7 kulübü puan silme cezasıyla cezalandırdı. PTT 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'a 8 puan, Samsunspor'a ise 7 puan silme cezası verildi. Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden Kahramanmaraş'a 8 puan, Orduspor'a ise 6 puan silme cezası uygulandı. Yine 2. Lig'de yer alan Ankaragücü, Tarsus İY ve Bucaspor'a da 3'er puan silme cezası verildi.

  Ertelenen cezalar uygulandı
  Samsunspor'un geçen yıl ertelenen 4 puanlık silme cezası, bu sezon verilen 3 puana eklendi ve 7 puanı silindi. Orduspor'un da geçen yıldan ertelenen 3 puanı hanesine eklendi ve ceza 6 puana çıktı. Denizlispor ve Kahramanmaraş'a ayrı kriterlerden (3+3+2) toplam 8 puan ceza geldi.

  PTT 1. Lig'de 3 maçta 1 galibiyet alan Denizli'ye 8 puan ceza verildi ve puanı -5'e düşecek. Samsun'a da 7 puan ceza geldi ve puanı -2 olacak.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN