Web Sürümüne Geç

  Parasız pulsuz lider: Elazığspor!

  Parasız pulsuz lider: Elazığspor!
  31 Aralık 2015, Perşembe

  PTT 1. Lig'de sezonun ilk yarısı tamamlandı. Vartaş Elazığspor evinde 10 kişi kaldığı maçta Adanaspor ile 1-1 berabere kalarak devreyi lider bitirdi. Lider ile 13. arasında ise 8 puan fark var

  Bir lig yarışıdır sürdü, bitti. Hesapta olanlar geride kaldı, hesaba katılmayan(!) Vartaş Elazığspor ise ilk yarıyı lider kapattı. Çok az puan aralığı ile son yılların en enteresan sezonunun yaşandığı PTT 1.Lig'de, kısıtlı imkanlarla yola çıkan Vartaş Elazığspor 29 puan ile lider olurken, onu aynı puan ve averajla Kardemir Karabükspor takip etti. Bayram Bektaş'ın istifası sonrası göreve gelen İbrahim Üzülmez ise, takımı ilk devre maçlarını lider tamamlamasına, başarılı olmasına rağmen, oyuncularının alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle, Adanaspor maçı sonrası görevi bıraktı.

  Favoriler şaşırttı!
  Hiç
  kuşku yok ki sezon başı favorileri, kağıt üstü iddialıları vardı. Kimdi bunlar, K.Karabükspor, Göztepe, Adana Demirspor, Karşıyaka, Samsunspor, Gaziantep BB ve Balıkesirspor! Karşıyaka'nın büyük fiyaskosunu bir kenara koyarsak,favoriler yakın puan aralığına rağmen sıralamada sürpriz takımların gerisinde kaldılar. Göztepe favori başladığı ligde 26 puan toplarken, Adana Demir de büyük bütçeli, bol yıldızlı kadrosuna rağmen 26 puan toplayabildi. Favorilerden tek şaşırtmayan takım ise, averajla ikinci sırada yeralan K.Karabükspor oldu.

  Adana ve Giresun!
  Lide r
  Vartaş Elazığspor'un; herkesi şaşırtan, ligi lider bitiren o muazzam kadrosu hiç tereddütsüz ilk yarının en başarılı kadrosuydu. Tabii yine az bütçe ile çok başarılı olanlar Elazığspor'dan ibaret değildi. Sezona iyi başlayamayan Adanaspor ve Giresunspor, yaptıkları teknik adam değişiklikleri sonrası adeta uçuşa geçtiler.İlk yarıyı Adanaspor 27, Giresunspor 26 puanla yukarıda tamamladılar.

  Erciyesspor mucizesi!
  Bir
  takım düşünün ki, ilk maçına altyapı destekli sadece 14 futbolcu ile çıksın.Bir öykü düşünün ki, artık bitti, kesin düştüler diye bakılan yerden çıksın; son 9 maçında, 5 galibiyet, 1 beraberlik, 3 mağlubiyet ile 16 puan toplayıp, toplamda 18 puanla kırmızı hattın üstünde tamamlasın! Buna, "bir takım başarısı kadar teknik direktör farkı da yazılmalı" diyebiliriz. Helal olsun Timuçin Bayazıt ve talebelerine...
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN