Vural'dan MHK'ye tepki

Vural'dan MHK'ye tepki
Pazartesi 02.05.2016 18:19

PTT 1'inci Lig'de mücadele veren Adana Demirspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, eski hakem Deniz Çoban'ın Kayseri Erciyesspor ile oynadıkları maçta yan hakemin Alanya bölgesinden olduğu yönünde sosyal medyada paylaşım yaptığını iddia etti.

Yılmaz Vural, "Eğer Deniz Çoban'ın dediği doğru ise yan hakem Alanya bölgesinden diye. Olur mu be ya Kuddusi? Sen buraya yan hakemi nasıl Alanyalı verirsin?" diye tepki gösterdi.

Kayseri Erciyesspor ile oynadıkları maçta Tiago'nun attığı bir golün ofsayt gerekçesiyle verilmediğini anlatan Vural, şöyle konuştu:
"Şimdi ben tepki gösteriyorsam, sen yan hakemi Alanya'dan verirsen ofsayt olmayan bir pozisyon ofsayt diye kaldırılıp veriliyorsa, ben 3-2 galip geleceğim. Ne yaptın Kuddisi şimdi? Alanya berabere kaldıysa belki ben çıkacaktım kardeşim. Beni böyle düşündürme yani. Beni böyle düşündürüyorsun. Komple teorisi yaratmama neden sensin yani. Verme kardeşim, Türkiye'de şehir mi yok gidiyorsun Alanya bölgesinden benim maçıma veriyorsun. Belki kardeşimiz hakikaten yanlış yaptı, olabilir. Ama Tiago'nun attığı bal gibi gol. 3-2 yani kardeşim. Ondan önce Malatya, Balıkesir Denizli maçlarında yapılan hatalar.. Herkes görüyor neyin ne olduğunu. Yani maalesef Türkiye'de bunları engelleyemiyorsun. Biz konuştuğumuzda art niyetliyiz, niye konuşuyorsun sen bilmem ne. Yapma kardeşim, bizde emek veriyoruz bizde para harcıyoruz bizim de tesisimizin lambası yanıyor."

'FEDERASYON BAŞKANI MAÇTAN ÇIKMALIYDI'
Adanaspor ile Multigroup Alanyaspor arasında oynanan karşılaşmaya da değinen Vural, şöyle devam etti:
"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı da gördü. Adanaspor-Alanyaspor maçında onun gözünün önünde bu kadar hoşgörülü bir oyun ortaya çıktı. Çıkıp gitmesi lazımdı oradan. Bunu Adana yanlış anlamasın. Adana diye söylemiyorum başka bir takım da olabilir. Bunu bizde yapıyorsak kim yapıyorsa aynı şeyleri hak ederiz. Bakın ben espriyle maç öncesi ne söylediysem bire bir oldu. Ben müneccim değilim. Ülkemizin tarzını biliyorum. Hepimiz aynı karakterdeyiz. Ben böyle söylerken kendim yapmıyor muyum? Bende yapıyorum. Ama doğru birşey değil yaptığımız üzülüyor insanlar. Yemin ediyorum o şartlarda olmasa Adanaspor, Alanya ve Karabük maçlarına tam kadro çıkmaya çalışır. Ama haklı 'ben gençlere bakacağım kardeşim' diyor. Adam haklı. Yani bir şey demiyorum ama etik anlamda yazık günah değil mi? Karabükspor'a da zarar verdin. Şimdi sen diyeceksin ki Karabükspor'a da ben öyle oynayacağım. O zaman Alanya'ya neden zarar veriyorsun? Yabancı ülkede bu yapılmıyor. Duygusallık boyutu var. Maalesef bizlerde bunu yapıyoruz. Duruma göre şartlara göre oynuyoruz. Yazık günah değil mi? Bak o da şampiyon olmak istiyor. Adanaspor bu maçları kazanıp, şampiyon olacak olsaydı hepsini yenerdi. Engin o sözlerimden sonra tepki gösterdi, 'benim kimi oynatacağıma sen mi karar vereceksin kardeşim?' diye. Tesadüf Adana'dayız başka takım da olabilirdi. Tamam, sen kendi menfaatlerini ön planda tut ama diğer tarafta da bu sporsa ve etiği olacaksa hepimizin dikkat etmesi biraz gerekir mi diye düşünüyorum. Kimse üzerine alınmasın. Ben kendimi de bu işin içine sokuyorum."

'DİYORLAR Kİ BU KADAR TAKIMI DÜŞÜRDÜN..'
Adana Demirspor'un kalan maçlarda başarısız olması halinde sorumlusunun kendisi olduğunu anlatan Vural, "Bana diyorlar ki Yılmaz sen nasıl bu kadar takım düşürdün? Ben düşürmedim ki 8 maçına gittim. Adanaspor'da çalıştım 8 maç vardı 6'sını kazandık düştük. Ben ne yapayım demedim yani. Bahane yok ağabey, 3 maç var. 3 maçtan birini oynadık, berabere kaldık. Şimdi bunu yenmemiz lazım. Hala biz Play Off'u da matematiksel garantilemedik. Ben bu takıma inanarak geldim. Yoksa burada neden durayım? Gittiğim takımlarda 4-5 tane böyle sıkıntılı zamanlarda geldim, hepsini de çıkardım. Kayseri deplasmanında son dakikada yediğimiz penaltı golünde bana bıçak soksan bu kadar canım acımazdı. Ligi 4'üncü bitirmek zorundayız. Çünkü en azından eşleşeceğimiz takım Giresun, Balıkesirspor ya da Elazığspor'dan biri olacak. Bu takımlara üstünlüğümüz olabilir diye düşünüyorum. Geçen haftaki Yeni Malatyaspor maçında olan olayları bırakalım, önümüzdeki maçta stadı full dolduralım."

'FUTBOLCU PARASINI FEDERASYON ÖDESİN'
Türkiye'de sistemin bozuk olduğunu, Profesyonel Futbolcular Derneği'nin güçlenmesi için elinden geleni yaptığını söyleyen Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: "Profesyonel futbolcuların güçlenmesi demek. Gidin büyük takıma, kimsenin alacağı vereceğini sorun çoğunun alacağı kalıyor. Şimdi nasıl olur bu kardeşim bu 30 yıl oynanmıyor, bir dönem oynanan birşey. Ben gençliğimi para karşılığında satıyorum size. Bizim Türk takımlarında oynayan oyuncu, oynamayan oyuncu, yabancı, Türk. Takımlarda 3-4 grup vardır. Ben grup dinamiğini oluşturacağım diye anam ağlıyor. Aman bu kırılmasın üzülmesin, öyle bir şey yok. Olmaması için federasyona sesleniyorum; paraları siz ödeyin kardeşim. Herkesin sözleşmesi sende zamanı geldiğinde ver parayı. Sen kulüplere bu parayı neden veriyorsun? Oyunculara öde, antrenörlere öde, harcamaları yap kulübü yaşat diye veriyorsun. O zaman sen ver, artanı bana bırak. Eksikse ondan al. Yani bunu yap bakalım Türkiye'de işler değişiyor mu değişmiyor mu görelim bakalım. Amatörce zihniyete giden olayda bu kadar kusura bakmayın yani. 30 yıldır anlatıyorum kimse anlamıyor. Olmaz yürümez yani."

'ADANASPOR'UN BAŞARISINDAN MUTLU OLDUM'
Adanaspor'un başarısından dolayı en mutlu olanlardan birinin kendisi olduğunu ifade eden Vural, sözlerineşöyle devam etti:
"Orada görev yaptım. Çok dostlarım oldu, çok sevdiğim bir camia. Bir radyo programında bağlantı oldu. Ben orada biraz da ironi yapıp, biraz da Bayram Akgül benim çok yakın dostum, arkadaşım benim. Espri yaptım. Birbirimizi çok iyi tanıdığımız için dedim, 'Bayram sakın genç oyuncu oynatma' espri yaptım. Ciddiye alındı. Sakın sosyal medya ile davranmayın. Çünkü orada öyle benim adıma söylenmiş ağzıma almadığım şeyler var. Şimdiye kadar hiçbir camiaya dil uzatmamışımdır. Hiçbir camiayı başarılı, başarısız durumda sözlerim olmamıştır. Engin benim çok sevdiğim talebem. Çanakkalespor'da kaptanımdı. Beraber emek verdik ve başarısıyla ben mutlu oldum. Ben buradan tekrar Engin arkadaşımı da kutluyorum. Adanaspor camiasını kutluyorum, en çok sevinenlerden biri olduğumu da söylemek istiyorum. Adana artık şunu bilsin, artık bu çekişme yok. Rekabetin olması iki camianın gelişmesi açısından mükemmel bir şey. Ama şöyle ters bir gözle bakarsak, Adana Demirspor'da lige çıkarsa 33 bin kişilik yeni stadın, belki 2 ay sonra bitmesi mümkün olur. İkincisi Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon, Bursa buraya ikişer kez gelecek. Bunu düşünebiliyor musunuz? Ticari anlamda, otellerin esnafın napacağını. Olaya böyle bakılıyor mu bilmiyorum. Yani aman biri çıkmasın gibi bir düşünce varsa olmaz. Bana göre bundan sonra Adanaspor taraftarı beni çok sevdiklerini biliyorum. Adana Demirspor maçlarına gelsinler, inşallah Konya'da final maçlarında Demirsporlular kadar orada olsunlar. Hem Adana futbolu hem de Adana'nın ticari geleceği açısından önemlidir. Bu şehrin tanıtımına inanılmaz. Katkısı olacak pozisyondur."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN