Tura katılacaklar belli oldu

Salı 07.02.2012 17:44

48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na katılacak 25 takım belirlendi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl Alanya'dan başlayıp İstanbul'da sona erecek ve dünyanın en önemli bisiklet turlarından biri olarak kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na 25 takımın katılacağını söyledi.

Müftüoğlu, geçen yıl 20 takımın yarıştığı turda bu yıl mücadele edecek 25 takımın tamamının profesyonel olduğunu bildirdi.

Önceki yıllarda tura katılacak takım bulmak için kulüplere davet gönderdiklerini ve buna rağmen takım bulmakta zorlandıklarını belirten Müftüoğlu son 4 yıldır tura ilginin giderek arttığını ve artık takımları seçerek aldıklarını, bir çok takımın da başvurduğu halde tura kabul edilmediğini anlattı.

Dünyanın en önemli takımlarının bu yılki turda yarışacağını kaydeden Müftüoğlu, ''Dünyada toplam 40 profesyonel bisiklet takımı bulunuyor ve bunlardan 23'ü bu tur için Türkiye'ye geliyor. Bu çok önemli'' dedi.

Müftüoğlu, 2 Türk takımının 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda kıta takımı olarak mücadele edeceğini, dünya çapında sporcuların yarışacağı turda Türk takımlarının başarılı olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

İşte 48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na katılacak takımlar şöyle:

ALM Ag2r - La Mondiale, AST Pro Team Astana, GEC GreenEdge Cycling, KAT Katusha Team, LAM Lampre - ISD, LTB Lotto - Belisol, OPQ OmegaPharma - Quick Step, SAX SaxoBank, ACG Andalucia, ACC Accent.jobs - Willems Verandas, APP Team NetApp, BSC Bretagne - Schuller, CJR Caja Rural, COG Colnago - CSF Inox, COL Colombia - Coldeportes, EUC Europcar, FAR Farnese Vini - Selle Italia, PRO Project 1t4i, RVL RusVelo, SPI Team SpiderTech powered by C10, TT1 Team Type 1 - Sanofi, UHC UnitedHealthcare Pro Cycling, UNA Utensilnord - Named, KTS Konya - Torku Seker Spor, MNS Salcano - Manisaspor Cycling Team
Etiketler bisiklet
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN