Web Sürümüne Geç

  "Doğru yolda olduğumuzun göstergesi"

  "Doğru yolda olduğumuzun göstergesi"
  17 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 15:24

  Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, İstanbul'da gerçekleştirilen Salcano MTB Cup Grand Finali ve Dağ Bisikleti Balkan Şampiyonası'nda Türkiye'nin takım halinde birinci olduğunu belirterek, bunun kendileri için önemli bir gösterge olduğunu söyledi.

  Elde edilen başarının önemine değinen Müftüoğlu, yaptığı açıklamada, ''Dağ Bisikleti Balkan Şampiyonası'nda tekrar şampiyon olmamız, doğru yolda olduğumuzun göstergesidir'' dedi.

  Türkiye'nin şampiyon olması kadar, şampiyonaya katılımın yüksek olmasının da sevindirici bulduğunu anlatan Müftüoğlu, ''İyi bir katılım ve iyi bir mücadele oldu. Balkan ülkeleri, bisiklet sporuna giderek daha fazla ilgi gösteriyor'' ifadelerini kullanırken, Balkan ülkelerinin bisiklet sporunda kısa zamanda eski günlerine döneceğine inandığını vurguladı.

  Öte yandan, İstanbul'da yapılan Balkan Bisiklet Birliği Olağan Kongresi'nin de son derece verimli geçtiğini dile getiren Müftüoğlu, ''2016 Rio Olimpiyatları'na Balkan ülkelerinden daha fazla sporcu götürme konusunda strateji belirledik. Balkan ülkelerini sportif açıdan daha iyi bir noktaya taşıma konusunda ortak kararlar aldık. Balkan ve Türk bisikletinin geleceğini iyi planlayarak, Avrupa ve dünya çapında başarılar elde etmek istiyoruz. Herkeste bu istek ve kararlılık var'' şeklinde konuştu.
  Yükleniyor