Ev sahipliğinden mutluyum

Ev sahipliğinden mutluyum
Perşembe 20.03.2014
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 27 Nisan-4 Mayıs arasında yapılacak tur için görüntülü mesaj yollayıp "Tura ev sahipliği yapacak olmaktan mutluyum. Bu yıl ilk kez Çankaya Köşkü'nün kapılarını bisikletçilere açacağız" dedi

Bu yıl 50'ncisi düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun tanıtım toplantısı dün İstanbul'da yapıldı. Çırağan Sarayı'ndaki toplantıda, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu da hazır bulundu. Toplantının başında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görüntülü mesajı sinevizyonda davetlilere izletildi. Gül konuşmasında, 50. yılına gelen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na ev sahipliği yapacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Bu yıl ilk kez Çankaya Köşkü'nün kapılarını bisikletçilere açacağız ve turun tanıtımı burada gerçekleştirilecek" dedi.

Müftüoğlu: Çıtamız hep yüksekte

Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu ise "1989'dan beri turun çeşitli alanlarında görev yaptım. Son 10 yıldır da turu bugünkü seviyelere getirmenin heyecanıyla hareket ettik. Organizasyonun 50. yılında bu görevi yapıyor olmanın heyecanını taşıyorum. Alanya'da 27 Nisan'da başlayıp, 4 Mayıs'ta İstanbul'da bitecek organizasyonun, 50 yıldır süregelen, her yıl çıtayı daha yukarıya koyan, ülkemizin tanıtımına ve sporun gelişimine büyük katkı sağlayan bir etkinlik olduğunu düşünüyorum" derken, Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar ise "Her yıl daha da başarılı hale gelen turun gelişimine katkı sağlayanlara teşekkür ederim" ifadesini kullandı.
Etiketler Spor, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN