Elmalılı etabında zafer Rebellin'in

Elmalılı etabında zafer Rebellin'in
Salı 28.04.2015 18:32

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 3. etabını kazanan CCC Sprandi-Polkowice takımının İtalyan sporcusu Davide Rebellin, "Finişte tüm ruhumu ortaya koydum. Genel klasman liderliği için fark yaratabilecek etabı kazandım" dedi.

TUR 2015'te genel klasmanda liderliğe yükselen Rebellin, düzenlenen basın toplantısında, son 100 metredeki atağıyla 165 kilometrelik Kemer-Elmalı etabını kazandığını belirtti.

İtalya Bisiklet Turu'nda da 20 yıl önce aynı başarıyı elde ettiğine dikkati çeken Rebellin, "Bugün ise 43 yaşında bir çok şeyin başarılabileceğini ispatladım. Elmalı parkuruna yabancı değildim. Bu avantajı iyi kullandım. Çok zorlu bir etaptı. Finişte tüm ruhumu ortaya koydum. Genel klasman liderliği için fark yaratabilecek etabı kazandım. Ancak henüz yarış bitmedi. Aksilikler olabilir, hiçbir şey garanti değil" ifadelerini kullandı.

Dünyanın en yaşlı profesyonel bisikletçisi, İtalya Bisiklet Turu'na tekrar katılıp, katılmayacağı sorusuna ise "Müthiş bir yarış, ama 3 hafta sürüyor. İtalya programımda yok. Programımda çok hoş yarışlar var" yanıtını verdi.
Etiketler Türkiye, Rebellin
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN