İtalyanlar coştu

İtalyanlar coştu
Pazar 01.05.2016

Tüm dünyanın takip ettiği organizasyonun 7. ayağı da Lampre Merida’nın üstünlüğüyle sona erdi. 3. kez etap zaferi yaşayan İtalyan takımında bu kez Sacha Modolo birinciliği elde etti

52.'si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda geri sayım başladı. 8 etaptan oluşan dev organizasyonun 7. ayağı olan Fethiye-Marmaris yarışı dün gerçekleştirildi. Daha önce iki kez etap birincisi çıkaran İtalyan Lampre Merida dün de zafere ulaşan taraftı. Fethiye'deki Cumhuriyet Meydanı'ndan 99 sporcu ile başlayan 128.6 kilometrelik parkuru 3.15.15'lik derecesiyle Sacha Modolo kazandı. Southeast Venezuela'dan Manuel Belletti ikinci, Parkhotel Valkenburg Continential'den de Marco Zanotti üçüncü oldu. Torku Şeker'den Ahmet Örken ise tekerlek farkıyla 7.'likte kaldı.

Tur bugün bitiyor
Günün kazananı olan Modolo, şansın takım olarak tekrar kendilerine döndüğünü belirterek, "Kazandığım ilk etap da güzeldi ama bugün (dün) finalinin tam bana göre olduğunu söyleyebilirim. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu çok seviyorum. Umarım takım olarak turu istediğimiz gibi bitiririz" dedi. Bu arada tur, bugün Marmaris'ten başlayıp, İzmir'in Selçuk ilçesinde bitecek 203.2 kilometrelik yarışla sona erecek.

Gonçalves zirvede
Genel klasman lideri Jose Gonçalves önceki gün giydiği turkuaz mayoyu rakiplerine kaptırmadı. Tırmanış liderinin taşıdığı kırmızı mayo Lampre-Merida'dan Niemiec, Türkiye güzellikleri liderinin giydiği beyaz mayo ise Caja Rural-Seguros RGA ekibinden Luis Mas Bonet'te kaldı. Sprint liderinin taşıdığı yeşil mayonun yeni sahibi de Manuel Belletti oldu.

Yılmaz ŞENOL
Etiketler Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN