Web Sürümüne Geç

  Zafer Marcel Kittel'in

  Zafer Marcel Kittel'in
  Salı 05.07.2016 18:44

  Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu'nun (Le Tour de France) dördüncü etabını, Etixx-Quick Step takımının Alman sürücüsü Marcel Kittel kazandı

  Saumur yerel idaresi ile Limoges kenti arasındaki 237,5 kilometrelik parkurda düzenlenen 103. Fransa Bisiklet Turu'nun dördüncü etabını Marcel Kittel, 5 saat 28 dakika 30 saniyelik derecesiyle ilk sırada tamamladı.

  Dördüncü etapta, Direct Energie takımından Fransız Bryan Coquard ikinci, Tinkoff takımından Slovak Peter Sagan ise üçüncü sırada yer aldı.

  Bu sonuçların ardından Kittel, 2012'den beri yer aldığı Le Tour de France'taki 9. etap galibiyetine ulaştı. Genel klasmandaki liderliğini sürdüren Slovak bisikletçi Peter Sagan ise sarı mayoyu taşımayı sürdürdü.

  Turun beşinci etabı, Limoges kenti ile Le Lioran yerel idaresi arasındaki 216 kilometrelik dağlık parkurda yarın koşulacak.

  Bu yıl 103'üncüsü organize edilen Fransa Bisiklet Turu, 24 Temmuz Pazar günü Fransa'nın başkenti Paris'te son bulacak. Tura katılan sporcular, 21 etap sonunda 3 bin 519 kilometre pedal çevirecek.

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN