Boksörlerimiz zoru başarmak istiyor

Salı 20.09.2011 12:42

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Azerbaycan'da yapılacak Dünya Boks Şampiyonası'nın kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Gözgeç, 22 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak olan Dünya Boks Şampiyonası'na yaklaştıkça heyecanlarının da arttığını belirterek, ''Olimpiyat vizesi alabilmek için bu şampiyonaya çok önem veriyoruz. Dünya Şampiyonaları tarihinde en çok katılımın olduğu bir şampiyona olacak. 125 ülkeden yaklaşık 800 civarında sporcu katılacak, bu boksta bir dünya rekoru. Buradan olimpiyat vizesi almak çok zor. Biz zoru başarmak istiyoruz. Ülkemizin dünya boksundaki yeri ilk 10 ülke arasında. Şu anda boksörlerimiz Azerbaycan'da kamptalar. Mısır Milli Takımı ile hazırlık karşılaşmaları yapıyoruz. Sporcularımızın durumu çok iyi, inşallah bir sakatlık olmadan bu şampiyonaya başlarız'' diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a da teşekkür eden Gözgeç, konuşmasını şöyle tamamladı:

''İlk defa bir bakan Ankara'daki kampımızı ziyaret etti. Geçmiş yönetimler de olimpiyat yolunda bize çok büyük destek verdiler. İki yıldır olimpik federasyonların hedefi, 2012 Londra Olimpiyatları. Biz de tüm çalışma ve yatırımlarımızı olimpiyatlar için yaptık. İnşallah, olimpiyatlarda en çok sayıda sporcu ile ülkemizi temsil edeceğiz. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a söz verdik. 74 milyon Türk insanına 4-5 madalya yakışmıyor. Biz bunun bilincindeyiz.''
Etiketler Eyüp Gözgeç
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN