Şimdi söz boksörlerde

Pazartesi 26.09.2011 12:11

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bugün başlayan Büyük Erkekler Dünya Boks Şampiyonası'nın kuraları çekildi.

Katılımcı sayısı bakımından dünya rekorunun egale edildiği 16. Dünya Boks Şampiyonası'nın maç programı belli oldu. 130 ülkeden 570 boksörün katılımıyla yapılacak olan şampiyonada, 49, 52, 56, 60, 64, 69, 75 ve 81 kiloda ilk 10'a giren boksörlerle, 91 ve 91 kiloda ilk 6'ya giren boksörler, 2012 Londra Olimpiyatları'na doğrudan gitme hakkı kazanacaklar.

FERHAT PEHLİVAN BUGÜN RİNGE ÇIKIYOR
Türkiye'yi 49 kiloda temsil eden Ferhat Pehlivan, bugün ringde Venezuelalı rakibi Eduard Bermudez karşısında bir üst tura çıkma mücadelesi verecek.

91 kiloda mücadele edecek Bahram Muzaffer ile 91 kilo boksörü Denizcan Gökkaya'nın ilk turu maç yapmadan geçtiği şampiyonada, diğer sıkletlerde mücadele edecek Türk sporcuların maç programı ise şu şekilde:

26 Eylül Pazartesi: 49 kilo: Ferhat Pehlivan (Türkiye) - Eduard Bermudez (Venezuella)
27 Eylül Salı: 52 kilo: Selçuk Eker (Türkiye) - Oteng Oteng (Botswana)
28 Eylül Çarşamba: 56 kilo: Furkan Ulaş Memiş (Türkiye) - Sean Mcgoldrıck (Galler)
1 Ekim Cumartesi: 60 kilo: Fatih Keleş (Türkiye) - Qiang Lıu (Çin)
30 Eylül Cuma: 64 kilo: Onur Şipal (Türkiye) - Luis Amador (Nikaragua)
29 Eylül Perşembe: 69 kilo: Önder Şipal (Türkiye) - Kamil Szeremeta (Polonya)
1 Ekim Cumartesi: 75 kilo: Adem Kılıçcı (Türkiye) - Stefan Hartel (Almanya)
28 Eylül Çarşamba: 81 kilo: Caner Sayak (Türkiye) - Kriangkai Sukkhum (Tayland) ''

İLK TURU BAY GEÇEN TÜRK BOKSÖRLER

Bu arada ilk turu bay geçen Türk boksörlerden 91 kiloda Bahram Muzaffer, 2. turda 3 Ekim Pazartesi günü Alman ve İzlandalı rakiplerinin galibi, 91 kiloda da Denizcan Gökkaya, 2. turda 2 Ekim Pazar günü Kübalı rakibi Erislandy Savon ile bir üst tura çıkma mücadelesi verecek.

BAŞKANIN GÖRÜŞLERİ
Kura çekimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, çok iyi kura çektiklerini söyleyemeyeceğini belirterek, ''3 boksörümüz seri başı olarak kuraya katıldı. Genel itibariyle kuradan memnunuz. Şampiyonaya iyi başlamak çok önemli. Yoğun bir hazırlık döneminden sonra buraya geldik. Rakibin kim olduğu önemli değil. Önemli olan bizim ne yapacağımız. Federasyon olarak üzerimize düşen vazifeyi yaptık. Şimdi söz boksörlerimizde. Sporcularımızdan umutluyum'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN