Web Sürümüne Geç

  "Kadroya girecek kalitede oyuncularımız var"

  23 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 17:10

  Şanlıurfa'da yapılan Türkiye Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonasına bugün yapılan 104 müsabakayla devam edildi.

  Atatürk Spor Salonu'nda iki günden bu yana devam eden ve 60 takımdan yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen eleme maçları, çeşitli kategorilerde çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

  Şampiyonanın bugünkü bölümünü Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mert Öztemel ile Büyük Erkekler Boks Milli Takımı Başantrenörü Degoberto Rojas Scott ve Yıldız Erkekler Boks Milli Takımı antrenörü Eliober Montero Silveira da izledi.

  Mert Öztemel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takımda gelecek yıl Londra'da yapılacak olimpiyat oyunlarının kadrosuna girecek kalitede sporcular bulunduğunu söyledi.

  Şanlıurfa'da yapılan şampiyonaya 55 ilden, 379 boksörün katıldığını ve iyi bir organizasyon gerçekleştirildiğini dile getiren Öztemel, Türkiye Şampiyonasının tarihini biraz öne aldıklarını, amaçlarının olimpiyat vize maçları öncesi hazırlıkları tamamlamak olduğunu belirtti. Milli takımı bir an evvel belirleyip, dereceye giren sporcuları kamplara almak istediklerini anlatan Öztemel, şöyle devam etti:

  ''Vize maçlarında mücadele edecek sporcularımızı bir an evvel belirlemek istiyoruz. Bakü'de yapılan Dünya Şampiyonasında çok büyük bir şanssızlık yaşadık ama olimpiyat vize maçlarının Türkiye'de olması ciddi bir şans. İnşallah bu şansı değerlendireceğiz.

  Milli takımımızda gelecek yıl İngiltere'de yapılacak olimpiyatlara girecek kalitede sporcularımız var. En az 6-7 sporcuyla olimpiyatlara katılabileceğimize inanıyorum. İyi şeyler olacak, hatta olimpiyat oyunlarında madalya bile alacağız. Her şey iyi gidiyor. Bakü'deki şampiyona bir şanssızlıktı. Biraz da benzetmeyle 'Allah sevdiği kullarına önce devesini kaybettirir, sonra buldururmuş' derler ya, biz de bulacağız ve Türkiye inşallah olimpiyatlarda madalya alacak.''  Etiketler Mert Öztemel
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN