Web Sürümüne Geç

  Selçuk'un akibi Dan Ion

  23 Kasım 2011, Çarşamba Güncelleme: 16:19

  Türk boksör Selçuk Aydın, Dünya Boks Konseyi (WBC) Orta Siklet Gümüş Kemer Şampiyonluğu unvanını koruma maçında Rumen rakibi Ionut Dan Ion ile Trabzon'da karşılaşacak.

  Daha önce İstanbul'da yapılan ve Selçuk Aydın'ın puanla kazanarak gümüş kemer elde ettiği müsabakanın ardından iki sporcu, 539 gün sonra bu kez Trabzon Hayri Gür Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

  26 Kasım'da yapılacak karşılaşmayı 7 bin 500 kişilik kapasitesi bulunan spor salonunda saha içinde yapılacak düzenlemelerle birlikte yaklaşık 8 bin 200 kişinin izleyebileceği belirtildi. Selçuk Aydın ve Rumen Ionut Dan Ion, karşılaşma öncesi Zorlu Grand Otel'de menajer ve antrenörleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi.

  Basın toplantısında ''Karadeniz Fırtınası'' olarak tanıtılan Selçuk Aydın, Rumen rakibini Trabzon'da en güzel şekilde ağırlayacaklarını belirterek, ''Maçı kaybedip üzülecekler ama Trabzon misafirperverliğinden dolayı mutlu şekilde buradan ayrılacaklarını düşünüyorum'' dedi.

  Başarısını kendine olan inancına ve sistemli yaşantısına borçlu olduğunu vurgulayan Aydın, ''Hiçbir maça çıkarken kafamda soru işareti olmamıştır. Her maça kazanmak için çıktım. Bana karşı koyma cesaretini bulan rakiplerime saygı duymuşumdur. Rakibime Trabzon'a gelerek benimle karşılaşmak istediğinden dolayı büyük saygı duyuyorum. Ama bu kez İstanbul'daki kadar şanslı olacağını sanmıyorum'' ifadelerini kullandı.

  İstanbul'daki karşılaşmanın kıran kırana geçtiğini ancak maçı sayıyla da olsa kazanmayı bildiğini anlatan Aydın, ''Ben o maç hariç her maçımda rakiplerimi ezerek yendim. İstanbul'daki maçı bu şekilde alamadım. O maçta bazı nedenlerden dolayı tam hazır değildim. Buruk bir sevinç yaşamıştım. İlk maçta ben 2 gol, Ion ise 1 gol atmıştı. Bu kez golleri atmakla kalmayıp fileleri yırtıp havalandıracağım'' diye konuştu.

  Trabzon halkından maça gelerek kendisine destek vermelerini isteyen Selçuk, ayrıca menajeri Ahmet Öner ile görüştüğünü ve maçın gelirinin dört de birinin Van'daki depremzedelere bağışlanacağını kaydetti.

  Ionut Dan Ion ise Trabzon'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''Müsabaka, devlerin müsabakası olarak adlandırılmayı başlandı. Bu hoşuma gidiyor. Kendime güveniyorum. Ciddi hazırlandık, umarım bu mutluluğumu müsabakaya yansıtabilirim'' dedi.

  İki boksörün maçları
  Selçuk Aydın, bugüne dek profesyonel boks kariyerinde hiç yenilgi almadı. Dan Ion'un ise tek yenilgisini Selçuk Aydın karşısında aldı.

  Selçuk Aydın'ın 22 maçta 22 galibiyeti (17'si nakavt), Dan Ion'un ise 29 maçta 28 galibiyeti (16'sı nakavt) bulunuyor.  Etiketler Selçuk Aydın
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN