Türk boks hakemlerine büyük onur

Çarşamba 08.02.2012 16:09

Londra Olimpiyatları öncesi Asya, Avrupa, Amerika ve Afrika kıtalarında düzenlenecek olan olimpiyat eleme maçları ve kalifikasyon özelliği taşıyan dünya şampiyonası için, Dünya Boks Birliği (AIBA) tarafından, 5 Türk boks hakemine görev verildi.

Büyük Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası'nda 5 Türk hakem, ringe çıkarak maç yönetecek. AIBA tarafından Türk hakemlere verilen bu görev, aynı zamanda Türk boks tarihinde ilk olma özelliği taşıyor.

''Yaptığımız çalışmaların meyvelerini topluyoruz''
Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Türk hakemlerine verilen görev ile ilgili olarak, federasyonun ve hakemlerinin başarısı olduğunu belirterek, ''AIBA ile Türkiye Boks Federasyonu arasındaki yakın ilişki sayesinde, dünyanın dört kıtasında hakemlerimiz bizi temsil edecek ve gurur kaynağımız olacak. Hakemlerimizin uluslararası şampiyonalarda sergilemiş olduğu performans, bu görevlendirmenin alt yapısını oluşturdu. Daha öncesinde boks tarihinde böyle bir olay olmuş mu? Göreve geldiğimiz günden itibaren yaptığımız çalışmaların meyvelerini topluyoruz. Umarım gün geçtikte daha iyi yerlere geleceğiz'' dedi.

Dört kıtada düzenlenecek olan organizasyonlarda görev yapacak Türk hakemleri ve görevleri şunlar:

Yaşar Çınar, ''Avrupa Kıtası Olimpiyat Eleme Maçları''
Berna Yurtsever, ''Amerika Kıtası Olimpiyat Eleme Maçları''
Recep İtmez, ''Asya Kıtası Olimpiyat Eleme Maçları''
Fetli Temur, ''Afrika Kıtası Olimpiyat Eleme Maçları''
Emre Aydın, ''Büyük Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası''Etiketler AIBA, Eyüp Gözgeç
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN