Boksta hayal kırıklığı

Boksta hayal kırıklığı
Perşembe 17.05.2012 11:13

Çin'de düzenlenen Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası'na 2012 Londra Olimpiyatları kotası için giden ancak başarılı olamayan Avrupa ve dünya şampiyonu boksörler Gülsüm Tatar ve Şemsi Yaralı, boks camiasında hayal kırıklığı yarattı.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, AA muhabirine Bayan Boks Milli Takımı'nın şampiyonadan bir hafta önce Çin'e giderek evsahibi ülke ve Almanya ile ortak kamp çalışması yaptığını söyledi.

Şampiyonaya hırslı hazırlandıklarını belirten Gözgeç, ''Söyleyecek söz bulamıyorum. Büyük bir şansızlık yaşadık. Bunun arkasına sığınmıyoruz ama hakem hataları en üst düzeydeydi. Boksta yeni bir yapılanmaya gitmemiz kaçınılmaz'' diye konuştu.

60 kiloda Avrupa ve dünya şampiyonu Gülsüm Tatar'ın ilk turu bay çektiğini, ikinci turda Hintli Laishram Sarita Devi'ye 14-13, artı 81 kiloda mücadele eden bir diğer Avrupa ve dünya şampiyonu boksör Şemsi Yaralı'nın da yine Hintli Kavita'ya 14-13 yenildiğine dikkati çeken Gözgeç, iki sporcunun da çok güzel mücadele ettiğini ancak hakem hatalarına kurban gittiğini dile getirdi.
Gözgeç, şöyle devam etti:

''Şemsi Yaralı maçı önde götürüyordu. Maçın sonlarına doğru hakemler iki tane ihtar verdi ve Yaralı'nın puanları silindi. Bu bir spordur burada yenmek de var yenilmekte. Ancak, böylesine büyük hakem hatalarıyla yenilmeleri kafilemizi çok üzdü. Onlar ellerinden geleni yaptılar. Onlar da çok üzgün. Emeklerine yazık oldu. Bu bizim ömrümüzün ve boksun sonu değil. Tekrardan iyi bir yapılanmaya gidilmesi gerekiyor. Bu yapılanma için ne gerekiyorsa hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan yerine getireceğiz.'' Boksta Türkiye, Trabzon'da yapılan 2012 Londra Olimpiyatları Avrupa Kıtası Eleme Müsabakaları'nda erkeklerde 6 sıklette olimpiyat vizesi almıştı.
Etiketler Boks
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN