"Ülkeyi yine sarsıcaz"

Salı 24.08.2010 15:23
Sağlam, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray maçını kazanmak için birçok sebepleri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
''Futbolcularıma maçtan önce kazanmamız için alt alta 20 nedeni sıraladım. Trabzonspor mağlubiyeti birçok insanın kafasında bazı olumsuz değerlendirmeler getirdi. Ama bunun böyle olmadığını Konyaspor karşılaşmasında gösterdik. Geçtiğimiz sezon ortaya koyduğumuz Bursa gerçeğini bir kez daha insanların kafasına kazımak istiyorduk. Ayrıca 18 yıldır deplasmanda Galatasaray'ı yenemiyorduk. Bursaspor'un bu sezon da ligin zirvesinde olacağımızı göstermek için iyi bir maç oynamak istiyorduk. Prestij ve itibar maçıydı bizim için. Ligin zirvesinde olmak bizim Şampiyonlar Ligi öncesinde motivasyonumuzu da üst düzeye çıkarmamızı sağlayacaktı. Oyuncularımız da bunları çok iyi idrak ettiler. Bursaspor gerçeğini bir kez daha ülkenin gündemine getirdiler.''
Ertuğrul Sağlam, kendileri için güzel bir karşılaşma olduğunu kaydederek, ''Gelecek adına umutlandık. Hatalarımız da vardı, ancak bunları azaltmak için daha çok çalışmalıyız. Camiamıza 18 yıl sonra Ali Sami Yen Stadı'nda Galatasaray galibiyeti hediye ettiğimiz için mutluyum'' ifadelerini kullandı.
-''AKILLI OYNADIK''-
Galatasaray ile deplasmanda oynamanın çok kolay olmadığını belirten Sağlam, ''Rakibin yıldızları var. İlk yarı çok gol pozisyona giremedik ama ikinci yarı farkın açılmasını sağlayacak pozisyonlar yakaladık. Defansif oynadığımızı söyleyemeyiz, akıllı oynadık'' dedi.
''Volkan'ın pozisyonunda hakem kırmızı kart gösterebilirdi'' itirafını yapan Sağlam, ''Galatasaray seyircisi çok akıllı bir seyirci grubu, oluşturduğu baskıyla hakemi etkilemeyi beceriyorlar. Ben hakem olaylarına girmek istemiyorum. Volkan'ın pozisyonunda hakem kırmızı kart verseydi, biz de dahil olmak üzere kimse bir şey diyemezdi'' şeklinde konuştu.
-VOLKAN ŞEN: ''OYUNDAN ATILACAĞIMI ZANNETTİM''-
Karşılaşmada ilk yarının son dakikasında topa elle müdahale eden Volkan Şen, ''O pozisyonda ayağım kaydı. Yere düştükten sonra refleks olarak elim topa gitti. Ondan sonra hakem düdük çalınca bende bir pişmanlık oldu. Oyundan atılacağımı zannettim'' dedi.
Volkan, Galatasaray karşısında kazandıkları için çok mutlu olduklarını da vurgulayarak, ''Biz buraya kazanmak için gelmiştik. Nitekim de takım oyununu iyi oynadık ve galip geldik. Benim birkaç pozisyonum var. O pozisyonları gole çevirsem skor daha farklı olacaktı. Ama neticede kazanmak çok güzel'' ifadelerini kullandı.
-ALİ TANDOĞAN: ''HEDEFİMİZ İLK 5''-
Bursasporlu Ali Tandoğan ise bu sezon ligdeki hedeflerinin ilk 5'e girmek olduğunu söyledi.
Şampiyonluğu hedefleyip taraftarları aşırı motive etmek istemediklerini söyleyen Ali, ''Bu sezon lig ve Şampiyonlar Ligi'nde üst üste zorlu maçlar oynayacağız. Bu maçlar belki bizi hedeflerimizden aşağı çekebilir. Şimdilik hedefimiz ilk 5'e girmek'' dedi.
Ali, maçta Galatasaray'ın stres yaşayacağını düşündüklerini ve her şeyin istedikleri gibi gittiğini sözlerine ekledi.
Ergiç de Galatasaray'ın ilk golü yedikten sonra risk aldığını ifade ederek, ikinci golde şansın kendisine yardım ettiğini vurguladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN