Ömer'in Milli Takım sevinci

Cumartesi 28.08.2010 12:47

(A) Milli Futbol Takımı'nın 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Kazakistan ve Belçika ile yapacağı gruptaki ilk 2 maçın aday kadrosuna çağrılan Bursaspor takım kaptanı Ömer Erdoğan, büyük sevinç yaşıyor.

Deneyimli savunma oyuncusu, Sivas'ta kamp yaptıkları otelde Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada, ilk kez milli takıma çağrıldığını, bu nedenle çok mutlu olduğunu söyledi.

Bu mutluluğu kelimelerle ifade etmenin oldukça zor olduğunu dile getiren Ömer Erdoğan, ''Şu an öncelikle Sivasspor ile oynayacağımız maçı düşünüyorum. Buradan iyi bir sonuçla dönersek daha mutlu bir şekilde milli takıma gideceğim'' dedi.

Ömer Erdoğan, milli takıma seçilmesinde Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve takım arkadaşlarının kendisine büyük katkıları olduğunu vurgulayarak, ''Eğer biz geçen sene böyle başarılı bir sezon geçirmeseydik, bizim takımımızdan bu kadar futbolcu tercih edilmezdi. İnşallah milli takımda Bursaspor'u en iyi şekilde temsil etmek istiyorum'' diye konuştu.

Başarılı futbolcu, ''Şampiyon bir takımın kaptanı olarak milli formayı giymek seni ayrıca motive edecek mi'' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

''Benim için ekstra motivasyona gerek yok. Ben her maça motivasyonu en yüksek seviyede çıkan bir oyuncuyum. Milli formayı giyecek olmayı bilmek gurur veriyor, ama şu an tek düşüncem Bursaspor ve yarınki maç. Maçın ardından milli takım için hazırlanmaya başlayacağım.''

Ömer Erdoğan'ın milli takıma çağrılması Bursasporlu yöneticiler, teknik heyet ve futbolcuları da mutlu etti. Teknik heyet ve oyuncuların, takım kaptanları Ömer Erdoğan'ı kutladığı öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN