Bursaspor günlüğü

Çarşamba 01.09.2010
TUR İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR
Timsah'ın Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda oynayacağı maçlara taraftarların rahat bir şekilde gidebilmesi için bazı adımlar atılıyor. TÜRSAB Güney Marmara Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, "Yenişehir kalkış ve inişli ekonomik programlar gerçekleştirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

TOPLU VİZE KONUSU SORUN
Şampiyonlar Ligi'nde hem Manchester United hem de Glasgow Rangers ile aynı grupta yer alan Bursaspor'u bekleyen en önemli sorunlardan biri İngilizlerin tur operatörlerine toplu vize vermemesi. Bu maçlara gitmek isteyen taraftarlar, 1 ya da 2 gün konaklamalı turlar için dahi bireysel vize almaya çalışacak.

TUĞRA HER MAÇTA ASILACAK
Şampiyonlar Ligi mücadelesi için geri sayıma başlayan Bursaspor taraftarı, İngilizce beste ve pankart hazırlamayı sürdürüyor. Heyecan içindeki yeşil-beyazlıların her maçta stada asacağı iki şey ise yeşil asker anlamına gelen "Green Army" yazılı pankart ve Osmanlı tuğrası olacak.

TEKSAS BİR YAŞAM BİÇİMİ
Artık aklı fikri Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinde (M. United, Glasgow Rangers, Valencia) olan Bursaspor taraftarları, dernek binasını da yeniliyor. Yeni bir dernek binası tutan ve içini pankartlarla donatan yeşil-beyazlılar, kısa bir süre hizmete açılacak binanın dışına da "Teksas bir yaşam biçimidir" yazdı.

AVRUPA'YI FETHEDECEKLER
Bursa Kılıç Kalkan ekibi üyeleri de Şampiyonlar Ligi maçlarını bekliyor. Provalarını yeşil-beyazlı forma ile sürdüren ekip, Devler Ligi karşılaşmalarında Avrupalıların gönüllerini fethetmek istiyor. Osmanlı'nın Bursa'yı fethi sırasında kılıç ve kalkan kullanmasından esinlenen ekip, artık gün sayıyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN