Çizgili gerilim

Çarşamba 01.09.2010

Timsah'ın Devler Ligi'ndeki Glasgow maçında giyeceği formanın mavi-beyazlı ekibin ezeli rakibi Celtic'i anımsatması sorun çıkardı

Bursaspor'un forma tercihi Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Glasgow Rangers'ı şimdiden gerdi... Yeşil-beyazlıların Rangers ile oynayacağı maçlardan birinde yatay şeritli formayı giyeceği yolundaki haberler İskoçya'da dalga dalga yayılınca ülkede tedirgin bir bekleyiş başladı. Bu sıkıntıyı ortaya çıkaran tek etken ise İskoç Ligi'nde G. Rangers ile Celtic arasında yıllara dayanan bir ezeli rekabet olması ve Bursaspor'un giymeyi planladığı yatay şeritli formanın direkt Celtic'i anımsatması.

RANGERS TARAFTARI TEPKİ GÖSTERİR
Daily Record gazetesinin ulaştığı bir Bursaspor yöneticisinin, "Glasgow Rangers ile oynayacağınız maçta gerçekten bu formayı giyecek misiniz?" şeklindeki soruya "Evet... Yatay şeritli formayı UEFA'ya bildirdik. İki maçtan birinde giyebiliriz" şeklinde yanıt vermesi endişeleri daha da artırdı. Yeşil-beyazlı ekibin, İskoçya'da oynanacak karşılaşmada bu forma ile sahaya çıkması halinde Glasgow Rangers taraftarlarının büyük tepkisi ile karşılaşabileceği dile getirildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN