Devler Ligi'nde de başarılı olacak

Salı 07.09.2010 15:13

Devlet Bakanı Faruk Çelik, geçen sezonun şampiyonu Bursaspor'un bu sene hem Spor Toto Süper Lig hem de Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacağına inandığını söyledi.

Çelik, yaptığı açıklamada, yeşil-beyazlı takımın geçen yılki şampiyonluğunu tesadüfen elde etmediğini bu yıl kanıtlayacağını belirtti.

Türkiye'de ağırlıklı olarak ''3 büyükler'' diye hitap edilen kulüplerin, yeni yetişen oyuncuları kendi bünyelerine alarak Anadolu takımlarını zayıflattıklarını, ayrıca bu oyuncuları da değerlendirmediklerini anlatan Çelik, ''Bu takımlar adeta Türk futbolunun gelişmesine olumsuz bir katkı yapıp, olumsuz bir tablo oluşturuyorlardı. Yıllar önce Trabzonspor, şimdi de Bursaspor bu yapıyı bozdu'' dedi.

Çelik, son olarak Bursaspor'un şampiyonluğunun ardından artık Anadolu takımlarının da şampiyon olabileceği ümidiyle nitelikli oyuncularını kadrolarını tuttuklarını dile getirerek, ''Bu anlamda Bursaspor'un Türk sporuna, Türk futboluna çok büyük bir katkısı var. Onu ortaya koymak gerekiyor'' diye
konuştu.

Bursaspor'un geçen yılki kadrosunu değiştirmediğini ve üzerine çok akıllı, doğru katkılar yaptığını anlatan Çelik, yeşil-beyazlı takımın ligin ilk 3 karşılaşmasında oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarla da taraftarlarını sevindirdiğini vurguladı.

Çelik, Bursaspor'un sahada sağlam ve güven veren bir oyun ortaya koyduğunu, her an gol pozisyonuna girebilecek bir heyecanı da içinde taşıdığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Dolayısıyla gol atmakta zorlanmayan bir Bursaspor, dirençli ve mücadele azmi olan bir Bursaspor bu ilk 3 maçta da kendisini gösterdi. Dolayısıyla 9 puanla Bursaspor hemen öne geçti. Ben, diğer Avrupa kulüpleriyle mücadele eden takımların düştükleri bu aciz ve Türk milletinin hak etmediği tablo karşısında daha da motive olmuş bir Bursaspor'un Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacağına inanıyorum. Bursaspor bunu 14 Eylül'de sahasında Valencia ile yapacağı maçta alacağı galibiyetle başlatacaktır. Bursaspor, Süper Lig'in yanı sıra Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olarak 73 milyonun yüzünü güldürecektir. Şahsen hiçbir endişe duymadan buna inanıyorum.''
Etiketler Bursaspor, Faruk Çelik
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN