Büyük hayal

Cumartesi 11.09.2010

Yeşil-beyazlı kulübe tarihindeki ilk şampiyonluğunu tattıran teknik direktör Ertuğrul Sağlam, önüne çok daha büyük bir hedef koydu

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam büyük düşünüyor... Yeşil-beyazlı kulübe 47 yıllık tarihinde ilk şampiyonluğunu tattıran başarılı teknik adam, şimdi çok daha büyük bir hedefin peşinde... Türk futbolunda gerçekleştirdikleri devrimi Avrupa'ya da taşımak istediklerini vurgulayan Sağlam, "Bundan sonra bütün enerjimizi Bursaspor'u, Türkiye'nin Manchester United'ı ya da Liverpool'u yapmak için harcayacağız. Bu camia bunu fazlasıyla hak ediyor" açıklamasını yaptı.

PLANLARIMIZ UZUN VADELİ OLMALI
Başarıların kalıcı olabilmesi için 'büyük kulüp' apoletini takmaları gerektiğini dile getiren genç teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geldiğimizde koyduğumuz şampiyonluk hedefine planlanandan iki sene önce ulaştık. Şimdi bu başarıyı kalıcı hale getirmemiz gerek. Bursaspor'u Türkiye'nin sayılı kulüplerinden biri yapmayı başardık. Bundan sonraki süreçte iyi organizasyon ve planlamalarla Avrupa'da da başarı kovalayan bir ekip haline gelmek zorundayız. Planlarımız mutlaka uzun vadeli olmalı."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN