Zoru başarıp iyi başlayacağız

Cumartesi 11.09.2010 15:30

Bursaspor'un kaptanı Ömer Erdoğan, ''İnşallah Türk halkının duaları ve taraftarlarımızın desteğiyle zoru başarıp, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne iyi başlayacağız'' dedi.

Ömer Erdoğan, takım arkadaşı Volkan Şen ile birlikte Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda 14 Eylül Salı akşamı oynanacak Valencia maçını düşünerek, kendisini dün akşamki Eskişehirspor maçının 18 kişilik kadrosuna almadığını söyledi.

Takım arkadaşlarının Eskişehirspor maçında çok iyi bir mücadele sergilediğini dile getiren tecrübeli futbolcu, ''Çok önemli bir galibiyet aldık ve ligde 4'te 4 yaptık. Eskişehirspor, iyi bir kadroya sahip. Salı günkü Valencia maçına rağmen arkadaşlarım, bu maça çok iyi konsantre oldular'' diye konuştu.

Ömer, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden tek Türk takımı olduklarını anımsatarak, şöyle devam etti:

''Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde sadece Bursa'yı değil tüm Türkiye'yi temsil ediyoruz. Bu maç sadece Bursa için değil, tüm Türkiye için önemli. Türkiye'nin takımı olduğumuz için herkesin dualarımızı alacağımıza inanıyorum. İnşallah Türk halkının duaları ve taraftarlarımızın desteğiyle zoru başarıp, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne iyi başlayacağız.''

VOLKEN ŞEN

Bursaspor'un başarılı sağ kanat oyuncusu Volkan Şen de dün akşamki Eskişehirspor maçında çok iyi mücadele ettiklerini, yedikleri şanssız golün ardından ilk yarıyı 1-0 yenik kapamalarına rağmen sahadan 2-1 galip ayrılmayı bildiklerini ifade etti.

Galibiyette taraftarların desteğinin önemli rolü bulunduğunu anlatan Volkan, Valencia maçında da tribün desteğine ihtiyaç duyacaklarını dile getirdi.

Genç futbolcu, Valencia maçına ligde 4 maçta 4 galibiyet almanın moraliyle çıkacaklarına işaret ederek, şunları söyledi:

''Geçen sezon şampiyon olarak çok büyük bir iş başardık. Başarımızı bu sezon da sürdürüyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde de önemli başarılara imza atacağımıza ilişkin umudum yüksek. Biz yeterki isteyelim, başaramayacağımız şey yok. Valencia maçında inşallah maç ve gol şansı bizim yanımızda olur ve sahadan galip ayrılırız.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN