"Bursaspor kazanır"

Pazartesi 13.09.2010 17:27

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl, Bursaspor'un yarın akşam Avrupa Şampiyonlar Ligi (C) Grubu'nda Valencia ile yapacağı maça ilişkin, ''Ben Bursaspor'un Şampiyonlar Ligi'nde iç sahada kesinlikle ne Manchester'e, ne Glasgow'a, ne Valencia'ya yenileceğini tahmin ediyorum ve yarınki maçtan da galibiyet bekliyorum'' dedi.

Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'ni ziyaret eden Kızıl, yaptığı açıklamada, eski bir Bursaspor başkanı olarak yeşil-beyazlı takımın Şampiyonlar Ligi'nde yer almasının kendisi için ayrı bir özelliği bulunduğunu söyledi.

Kızıl, ilk defa bir Anadolu takımının da Şampiyonlar Ligi'nde yer almasının Türk futbolu adına çok güzel ve umut verici olduğunu ifade ederek, ''Bursaspor'un son Avrupa macerası 1995 senesinde İntertoto finalinde oynamasıydı. Orada ben Bursaspor yöneticisiydim. Bu sefer de TFF Milli Takımlar Sorumlusu olarak maçı izleyeceğim'' dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Guus Hiddink'in de yardımcısı Oğuz Çetin ile birlikte yarın maçı izlemek üzere Bursa'ya geleceğini anlatan Kızıl, ''O da biliyorsunuz Valencia'nın eski hocasıydı. Onun için de ilginç anıları olacaktır. Guus Hiddink'in Bursa'ya son gelişi de Türkiye-Hollanda maçıydı. Kendisi o dönem Hollanda Milli Takımı'nın hocasıydı. O açıdan güzel olacak'' diye konuştu.
Etiketler Bursaspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN