Maçın ardından olaylar çıktı

Pazartesi 20.09.2010 23:29

Gaziantep Kamil Ocak Stadı'nda oynanan Gaziantepspor-Bursaspor maçının tatil edilmesinin ardından tribünde ve soyunma odalarında arbede yaşandı.

57. dakikada Gaziantepspor taraftarlarının bulunduğu tribünden sahaya yabancı madde atılmasının ardından hakemler maçı tatil ederek soyunma odasına gitti. Bunun üzerine çılgına dönen taraftar hakemlere isyan etti. Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz ve Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas sahaya girerek taraftarlarla görüştü.

Yapılan müdahale sayesinde tribünlerdeki olaylar büyümeden önlendi. Gaziantepspor taraftarları ve Bursaspor taraftarları birbirlerini alkışlayarak tribünleri boşalttı. Öte yandan Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl hakemlerin bulunduğu soyunma odası önünde uzun süre bekleyerek gözlemcilerle görüşmek istedi.

İçeri alınan Başkan Kızıl gözlemcilerle görüşerek maçın tatil edilmesinin sebebini sordu. Bu sırada kafasına isabet eden yabancı madde nedeniyle yaralı olan hakem için sahada bekletilen ambulans hazırlandı. Kafasından darbe aldığı öğrenilen hakem hastaneye sevk edildiği sırada koridorda gergin dakikalar yaşandı. Hakemi görüntülemek isteyen basın mensupları ve
özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Bir basın mensubunun fotoğraf makinesi kırılırken bazı özel güvenlik görevlileri basın mensuplarına saldırdı. Uzun süren arbedenin ardından araya giren Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Mustafa Çavuş olayları yatıştırdı. Fotoğraf makinesi kırılan basın mensubu ise özel güvenlik görevlilerine isyan etti
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN