Bu yola Ertuğrul Sağlam'la çıktık ve...

Cuma 26.11.2010 00:00

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''Bursaspor'un kötü yönetildiğine dair bir hava yaratmaya çalışan, hatta daha da ileri giderek, et ve tırnak gibi olduğumuz ve son derece uyumlu çalıştığımız halde, teknik direktörümüzle aramızda problem olduğuna ilişkin gündem yaratmaya gayret edenler, sağduyulu ve ne olup bittiğinin farkında olan taraftarımızın aklını çelmeye, kirli oyunlarının içine onları da çekmeye çalışmaktadırlar'' dedi.

Yazıcı, kulübün resmi internet sitesinde, ''kamuoyuna duyuru'' başlığıyla yer alan açıklamasında, amacı sadece Bursaspor'a destek ve hizmet olanları tenzih ederek, bazı internet sitelerinde ve yayın organlarında, şampiyonlun coşkusunu yaşarken başlayan ve bugüne kadar devam eden bir kamuoyu oluşturma gayreti olduğunu belirtti.

Mevcut yönetimden önce Bursaspor'un oldukça kötü durumda olduğunu hatırlatan Yazıcı, ''Bizden öncesini hatırlayın; gırtlağa kadar borç, antrenmanı boykot edecek denli meydanı boş bulmuş bir futbolcu kadrosu, umudunu yitirmiş, kaos ortamında ne yapacağını şaşırmış bir taraftar topluluğu, 20 yılı aşkın süredir üst düzey Avrupa Kupası oynamamış bir takım ve yarım asırdır şampiyonluk hayali kuran bir camia. Şimdi de bizimle birlikte nelerin değiştiğine bir bakın'' diye konuştu.

Yazıcı, Bursaspor'un sadece Bursa'nın değil, Türkiye'nin saygı duyduğu bir teknik direktör, birbirine kenetlenmiş bir oyuncu kadrosu, 47 yıl sonra müzesine koyduğu şampiyonluk kupasına sahip olduğunu belirterek, ekonomisi güçlü, borcu kalmamış ve bugün itibariyle, oyuncularına bütün ödemelerini gerçekleştirmiş belki de tek kulüp olduklarını vurguladı.

Bursaspor'un, Anadolu kulüplerinin rüyasında bile göremeyeceği Şampiyonlar Ligi maçı oynayan bir takım olduğuna dikkati çeken Yazıcı, şöyle devam etti:

''Eğer bütün bu olanları yok sayan, Bursaspor'un birkaç yıl içinde yaptığı sportif ve kurumsal reformları görmezden gelenler varsa, bu kulübün geleceğinin önüne en büyük engeli onlar koymuş olurlar. Ve ne yazık ki, bütün iyi niyetimize rağmen, gerek Şampiyonlar Ligi maçlarında aldığımız sonuçlar üzerinden, gerekse sudan bahanelerle, planlı bir şekilde haksız eleştiriler yapılmakta ve yaklaşık üç yıldır bin bir zahmetle oluşturduğumuz birlikteliğin bozulması ve kargaşa ortamının yeniden yaratılması için organize bir oyun ortaya konmaktadır. Bursaspor'un kötü yönetildiğine dair bir hava yaratmaya çalışan, hatta daha da ileri giderek, et ve tırnak gibi olduğumuz ve son derece uyumlu çalıştığımız halde, teknik direktörümüzle aramızda problem olduğuna ilişkin gündem yaratmaya gayret edenler, sağduyulu ve ne olup bittiğinin farkında olan taraftarımızın aklını çelmeye, kirli oyunlarının içine onları da çekmeye çalışmaktadırlar.''

Yazıcı, vefalı ve yüreğinde Bursaspor sevgisi olan gerçek Bursaspor taraftarlarına güvendiğini ifade ederek, onların bu oyuna gelmeyeceğine ve hatta gereken cevabı da vereceğine yürekten inandığını dile getirdi.

ERTUĞRUL SAĞLAM İLE YOLA DEVAM


Şampiyonlar Ligi maçlarında aldıkları kötü sonuçlara çok üzüldüklerini ifade eden Yazıcı, şöyle konuştu:
''Bursaspor'u sevmekten başka hiçbir hesabı olmayan ve üç yılda birlikte bu büyük hamleleri gerçekleştirdiğimiz büyük taraftarımıza sesleniyorum; şampiyonlar Ligi maçlarında aldığımız sonuçlar elbette hepimizi üzdü. Yönetim, hocamız ve futbolcularımız, yaşanılan bu üzüntüyü, sizin desteğinizle, sizin sevgi ve inancınızla mutlaka aşacak ve şu anda şampiyonluğun yine en güçlü adayı olan Bursaspor'u, bu sezon da mutlu sona ulaştırmak için gereken bütün mücadeleyi gönül rahatlığı içinde yapacaktır. Şunu aklınızdan hiç çıkarmayın, bu yola Ertuğrul Sağlam'la çıktık ve bu yolu daha uzun yıllar onunla birlikte yürümeye kararlıyız. Kendisiyle uyum içinde çalışıyoruz ve hatta gelecekle ilgili planlarımızı büyük bir kararlılıkla hayata geçiriyoruz.

Valencia maçından önce de sonra da bu kararlılığımız da hiçbir değişiklik olmadı. Takımımızın, şampiyonluk mücadelesinde neye ihtiyacı varsa, başta transfer olmak üzere bütün imkanlarımızı seferber ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Kimse Şampiyonlar Ligi'nde aldığımız kötü sonuçlara bakıp da umutsuzluğa kapılmasın. Şimdi kazandığımız tecrübeyle, büyük Bursaspor taraftarına, gelecek sezon Avrupa'da nasıl güçlü bir takım izlettireceğimizin planlarını şimdiden yapıyoruz.''

LEVENT KIZIL İLE YAŞANDIĞI İDDİA EDİLEN DİYALOG


Valencia maçı sonrası Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Levent Kızıl ile yaşadığı diyaloğun içeriğinin bazı yerel gazetelerde ve internet sitelerinde yer aldığı gibi olmadığına da değinen Yazıcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

''Beni ve yönetimimi yıpratmak adına ortaya konan tezgahta, kendisinin de isminin kullanıldığına dair bilgiler aktarıldığını, mailler aracılığıyla suni bir gündem yaratılma çabasının olduğunu ve kongre rüzgarlarının estirilmek istendiğini, bunu yaparken de Levent Kızıl isminin gündeme getirildiğini söyledim.

Aramızda geçen diyalog sadece budur. Eğer bunun dışında bir konuşma geçtiğini, gazetelerde yer aldığı gibi bir diyalog geliştiğini iddia ediyorsa, açık yüreklilikle, herhangi bir televizyonda canlı yayında kendisiyle karşılaşmaya hazır olduğumu bilmesini isterim. Bursaspor, tarihinin en parlak dönemlerini yaşarken ve bu sezon da şampiyonluğa yürürken, bu tip çirkinliklere, tezgahlara herkes gereken cevabı verecek samimiyette olmalıdır.''

BURSASPOR TV'DEKİ TASARRUF


İbrahim Yazıcı, Bursaspor Kulübünün bir parçası olan Bursaspor TV'deki bir tasarrufla ilgili de tamamıyla yönetimlerini hedef alan yayınlar yapıldığını iddia etti.

Meselenin Bursaspor TV'nin bir iç meselesi olduğunu, burada kararların, başkan ya da yöneticilerin baskısıyla alınmadığını ifade eden Yazıcı, ''Hiçbir Anadolu kulübünün hayal bile edemediği bir girişimle televizyonumuzu kurup, en önemli kurumsal hamlelerimizden birini gerçekleştirdiğimiz halde, hatta Digitürk'te yayın hayatımıza başlayacağımız günün arefesinde yaratılmak istenen bu suni gündemin, bilinmeli ki kimseye faydası olmayacaktır'' görüşünü kaydetti.

Yazıcı, açıklamasının son bölümünde şu görüşlere yer verdi:

''Bursaspor'u çıkarsız, hesapsız, gönülden seven on binlere, yüz binlere sesleniyorum; bugüne kadar yaptığımız her işte, aldığımız her kararda önce Allah'a sonra sizlere güvendik ve inandık. Kendimizin ve camiamızın yüzünü karartacak, başını öne düşürecek hiçbir eylemimiz, planımız olmadı. Dürüstlükten asla taviz vermedik. Karşılığını da sizlerin bize olan güveninizle ve bunun neticesinde gelen şampiyonlukla fazlasıyla aldık. Dolayısıyla Bursaspor'u karıştırmak isteyenler karşısındaki kararlı tutumumuz için gereken gücü de sizlerden alıyoruz. İçiniz rahat olsun ve bize, hocamıza bu güveniniz devam ettiği müddetçe, aydınlık geleceğimizi karartmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.''

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA