Bursa çoştu

Cuma 01.04.2011

8 bin taraftar önünde yağmur altında 2 yıllık imza atan Sağlam "Bursa'ya Allah'ın bereketiyle geldik" dedi. Sercan Yıldırım ile Volkan Şen de 2014'e kadar Bursa'da

Bursaspor'un 47 yıllık şampiyonluk hayalini gerçekleştiren teknik direktör Ertuğrul Sağlam, 2012'de bitecek sözleşmesini 2 yıl daha uzattı... Atatürk Stadı'nda 8 bin taraftar Sağlam'ı "Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi sıra geldi imza atmaya, seni seviyoruz Ertuğrul hoca", "Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam" tezahüratlarını ile karşıladı.

Hedefimiz Avrupalı Bursa
BURSA'ya ayak bastığı 2 Ocak 2009 tarihinde de çok yağmur yağdığını ifade eden Sağlam, törende şunları söyledi: "Biz Bursa'ya Allah'ın bereketiyle geldik. Geçen 2.5 yıl çok bereketli geçti. Bugün de yağmurlu bir gün. İnşallah bundan sonra da aynı bereket devam eder. Şimdi artık Bursa'yı nasıl bir 'Avrupa takımı yaparız', onu düşünüyorum." Büyük takımların gözdesi olan Sercan ile Volkan'ın da sözleşmelerini 2014'e kadar uzattığı belirtildi. Sercan'ın sözleşmesi 2012, Volkan'ınki 2013'te bitiyordu.

Sağlam tarihe geçmiştir
SAĞLAM ile birlikte imza gününe katılan başkan İbrahim Yazıcı, "Anlaşmamız 5 dakika sürdü. Elde edilen başarının en büyük payı Sağlam'ındır. Bursa onu sevdi, o da Bursa'yı sevdi. Tarihe geçen bir takımın, tarihe geçen bir ismidir Ertuğrul Sağlam. İnşallah nice başarılara, şampiyonluklara, kupalara birlikte yürüyeceğiz. Gönlümüzdeki mukavelenin ucu açık" dedi.

İnanmayanları defalarca yanılttık
TEKNİK direktör Ertuğrul Sağlam, Bursaspor'u Avrupa kulübü yapma hedefi ile yola çıktıklarını ve işi yarıda bırakmaya niyeti olmadığını dile getirdi. Sağlam, "2 Ocak 2009'da imza attığımda 2 maç kaybedersek düşme tehlikesi yaşayacağımız söylendi. Ama biz F.Bahçe ve G.Saray ile birlikte UEFA mücadelesi verdik. Sonraki sezon çıkışı sürdüremeyeceğimiz söylendi. Bu kez de şampiyonluğu 26 yıl aradan sonra İstanbul dışına taşıdık" ifadesini kullandı.

Eksiklerin yokluğu hissedilmez
F.Bahçe maçında sarı kart cezalısı Ömer ve Mustafa ile sakatlıktan yeni kurtulan ve fiziksel açıdan yeterli durumda olmayan Vederson'dan yoksun mücadele edeceklerini belirten teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Yerlerine görev alacak arkadaşları onların yokluğunu hissettirmeyecektir. Mücadelenin zevkli ve kaliteli geçeceği inancındayım. Çünkü iki takım da kazanmak için oynayacak. Birer puan hiçbirimizin işine yaramayacak" diye konuştu.

Tuna ÇAMYükleniyor
BİZE ULAŞIN