"Üçüncü olmak istiyoruz"

Perşembe 28.04.2011 16:42

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''Bursaspor tarihinin ikinci büyük başarısını yakalamak, ligi 3'ncü sırada bitirmek istiyoruz. Bunun için başta Kayserispor maçı olmak üzere kalan tüm maçları kazanma arzusundayız'' dedi.

Sağlam, Bursaspor'un sponsorlarından bir teknoloji firmasının Zafer Plaza AVM'deki satış mağazasında genç kaleci Yavuz Özkan ve başarılı defans oyuncusu Serdar Aziz ile basın toplantısı düzenledi.

Sözlerine, Bursaspor'un U-16 takımının elde ettiği başarıyı kutlayarak başlayan Sağlam, kulüplerin sadece transfer yaparak büyük başarılara ulaşamayacağını, bu çerçevede altyapıya yatırımın çok önemli olduğunu
vurguladı.

Sağlam, Bursaspor'un Süper Lig'de altyapı oyuncularına antrenman alanı ve tesis anlamında en fazla değeri veren 4-5 kulüpten biri olduğunu, bu önemin karşılığını da önümüzdeki yıllarda alacaklarına inandıklarını bildirdi.

Kayserispor ile haftasonu oynayacakları maça da değinen Sağlam, rakiplerinin de ligi ilk 5 arasında bitirip Avrupa kupalarına gitmeyi hedeflediğini, bu nedenle haftasonu yapılacak maçın zorlu geçmeye aday olduğunu anlattı.

Sağlam, Kayseri'deki maçta 3 puan için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirerek, ''Bursaspor tarihinin ikinci büyük başarısını yakalamak, ligi üçüncü sırada bitirmek istiyoruz. Bunun için başta Kayserispor maçı olmak üzere kalan tüm maçları kazanma arzusundayız. Bu arada Bursaspor'un lig tarihinde henüz Kayseri'de galibiyeti yok. Deplasmanda ilk 3 puanı almak da bizim ikinci hedefimiz olacak'' diye konuştu.

Kayseri deplasmanında özel duygular yaşayacağını vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti:

''Kayseri'de kazandığımız zaman fazla sevinemeyeceğim, rakibin üzüntüsüyle içimin burkulacağı bir maç yaşayacağım. Kayseri bizim için önemli bir şehir. Teknik adam olarak bir yerlere geldiysem bunda Kayserispor'un payı çok büyük. O nedenle haftasonu oynayacağımız maç benim için ayrı bir önem taşıyacak.

Kayseri'de çok güzel 2 senem geçti. Kayseri halkına, taraftarına, Kayserispor Başkanı ve idarecilerine çok teşekkür ediyorum. Onların üzerimizdeki emeği büyük.''

Sağlam, bir gazetecinin, ''Takımdaki rotasyona geçen hafta da devam ettiniz. Bu sezon ilk kez şans verdiğiniz Kirita'nın performansı sizce nasıldı?'' yönündeki sorusuna, ''Bu sezon birçok mevkide rotasyon yaptık. Oyuncularım da ellerinden geleni yaptı. Zaman zaman iyi sonuçlar aldık, zaman zaman ise istediklerimizi alamadık. Ancak benim oyuncularımın hepsi iyi niyetli ve karakterli'' yanıtını verdi.

Transfer çalışmalarıyla ilgili bir soruyu ise Sağlam, ''Basında yer alan isimlerin yüzde 90'ı bizim ilgilendiğimiz ve doğru isimler değil'' diye yanıtladı.

Kaleci Yavuz Özkan da haftasonu Kayserispor ile çok zorlu ve kendileri açısından önemli bir maç oynayacaklarını bildirdi.

Zorlu Kayseri deplasmanında galibiyetten başka sonuç düşünmeyeceklerini dile getiren Yavuz Özkan, ''Taraftarlarımız, galibiyet için elimizden geleni yapacağımızdan emin olsun'' dedi.

Serdar Aziz de sezon sonu için üçüncülüğü hedeflediklerini, bu nedenle rakip gözetmeksizin her maça mutlak galibiyet parolasıyla hazırlandıklarını belirtti.

Gaziantepspor'un da kendileriyle birlikte üçüncülük yarışında olduğunu anımsatan Serdar Aziz, ''Ama biz rakibimizle ilgilenmiyoruz. Tek düşüncemiz oynayacağımız maçları kazanmak'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN