Sağlam: Ayrılmayı hiç düşünmedim

Cumartesi 25.06.2011 20:18

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni sezona hedeflerle başladıklarını söyledi. Sağlam, sıkıntılı süreçte takımdan hiç ayrılmayı düşünmediğini kaydetti.

Yeni sezonun ilk idmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalar yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, 2011-2012 sezonun önce Türk futboluna, sonra da Bursaspor'a hayırlı olmasını diledi. Hedeflerinin yine zirve yarışında mücadelesi vermek olduğunu anlatan başarı çalıştırıcı, çalışmalara hedefle başladıklarını kaydetti. Sağlam, "Eksik olan arkadaşlarımız var. Vederson, Insua, Batalla ve Ozan İpek yarın gelecek. Miller lig bittikten sonra Milli Takım için izin istemişti. Salı ya da çarşamba günü gelecek. Yeni kalecimiz Carson ise cuma günü gelecek. Yeni sezonun Türk futboluna ve Bursaspor'a hayırlı olmasını diliyorum. Yine hedeflerimiz geçtiğimiz iki sezonda olduğu gibi ligin zirvesinde olan Avrupa kupaları hedefi olacak. Taraftarını mutlu eden, güzel futbol ortaya koyan bir Bursaspor oluşturacağız. Bu doğrultuda transfer çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Gerçi çalışmalarımızda bir dönem duraksamak zorunda kaldık. Ama aynı seviyeye gelmek için çok çalışıyoruz. Daha önce anlaşma aşamasına geldiğimiz futbolcularla aynı seviyeye gelmek için yoğun çaba harcıyoruz. Yollarımızı ayırdığımız Ivankov, Ali, Mustafa, Hüseyin, Ergiç ve Altidore'a teşekkür ediyoruz. Onlar bu kulüp için önemli isimler. Kendilerine futbol hayatlarına başarılar diliyorum. Bekir Ozan da ne kadar kalbimizi kırsa da ona da başarılar diliyoruz." dedi.

Bir gazetecinin, "Yargı sürecindeki olayların ardından Bursa'dan gitmeyi düşündünüz mü?" yönündeki soruyu cevaplandıran Ertuğrul Sağlam şöyle devam etti: "Bursa'dan gitmeyi hiç düşünmedim. Sıkıntılı günler geride kaldı. Toparlanıp eski düzeni yakalamak için önemli bir süreçteyiz. Bursa'da yaşayıp, Bursasporluyum diyen herkesin sorumluluk alıp bu takıma katkı sağlamasını istiyorum." Kamerunlu N'guemo ve diğer transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Sağlam, "Oyuncularımıza tekliflerimizi sunduk bekliyoruz Ancak alternatiflerimiz de hazır. Zaman verdik. Olumlu önerlerse Bursa"ya çağıracağız, olumsuz dönerlerse alternatiflere yöneleceğiz." diye konuştu. Taraftarlara da çağrıda bulunan Sağlam, "Onların desteği çok önemli. Kombine alarak bize destek olmaları gerek. Taraftara önemli görevler düşüyor." diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN